Totaal TV 18 bevatte voor abonnees de handige Frequentiebijlage. De meest actuele frequenties zijn daarnaast altijd hier terug te vinden. Of klik op de button hier onder om de Frequentiebijlage als PDF te downloaden!
Vanaf
1 maart is Efteling Radio dagelijks bij UPC via de kabel te
beluisteren. Het kabelbedrijf neemt de kinderzender op in zowel het
standaardpakket Radio en TVals in het
digitale zenderpakket (kanaal 80 van het Radiopakket). In een groot aantal
gemeenten binnen het UPC-verzorgingsgebied wordt Efteling Radio vanaf 1 maart bovendien ook al
analoog doorgegeven. Beide partijen hebben de intentie uitgesproken om dat
vanaf 1 juli ook in de overige gebieden te doen. Op www.efteling.com staat in welke regio en op
welke frequentie Efteling Radio te horen is.
Efteling Radio is in 2008 begonnen als lokaal
radiostation, dat alleen in de directe omgeving van het park in Kaatsheuvel te
horen was en is via de etherfrequentie FM 104.3 Mhz. Vorig jaar is de zender van 'Mediabedrijf' De Efteling zich als internetradio, op een groter publiek
gaan richten. Wel heeft het station toen een forse formatswijziging ondergaan naar een echte kinderzender. Komende jaren wil de radiozender uitgroeien tot hét
kinderradiostation van Nederland.
Daarmee spring de zender feitelijk in het gat dat de Belgische zender BemBem in Nederland achterliet nadat studio 100 daar de stekker uit trok. In het FM pakket was op veel plekken nog ruimte na het stoppen van Radio BemBem. Efteling Radio is overigens ook bij vrijwel alle Programmaraden langsgeweest om een advies te krijgen. In veel gevallen pakte dat evenwel niet meteen positief uit. De invloed van de programmaraden is echter uiteindelijk marginaal gebleken.
Efteling Radio zendt dagelijks uit en brengt een
brede mix van vrolijke hits, sprookjes, spelletjes en interviews uit. Om 16.00
en 17.00 uur verzorgt het ANP het ANP.Kids Nieuws. In deze nieuwsrubriek wordt
op een voor kinderen begrijpelijke manier aandacht besteed aan de actualiteit
van de dag.