Home
 
 
HomeSatellietDigitenneIPTVKabel TV
hometvgidsnieuwsfaqtestsfrequentiesspecialsinterviewsabonnee worden
 
 
Doe mee en win! border=
Doe mee en vul hier in!
2X2 KAARTEN CESAR MILLAN LIVE
Cesar Millan geeft op 21 mei een show in Ahoy en biedt daar waardevolle tips en handvatten om ervoor te zorgen dat een hond kalm blijft. Totaal TV mag 2x2 kaarten voor deze liveshow weggeven
Doe mee aan deze actie
Toon me alle acties »
 
vorigevolgende nieuwsoverzicht
1 januari Geschreven door: Jarco Kriek
TV-zenders sluiten 2011 in stijl in SD af

TV-zenders sluiten 2011 in stijl in SD af

Op de laatste avond van 2011 werd duidelijk dat tv-zenders in 2011 weinig tot geen prioriteit aan HDTV hebben toebedeeld. Alle grote zelf geproduceerde shows en uitgezonden muziekconcerten waren in SD-kwaliteit te zien.

Al enige tijd wordt er in Nederland door tv-kijkers geklaagd over het geringe aanbod van in native HD uitgezonden tv-programma’s bij de Nederlandse publieke- en commerciële zenders. Dit ondanks het feit dat tv-aanbieders in de afgelopen jaren miljoenen euro’s naar deze tv-zenders hebben overgemaakt om het aantal uitgezonde native HD programma’s te bevorderen. Zo kreeg bijvoorbeeld de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) enkele jaren geleden een miljoenenbedrag overgemaakt om de extra kosten die het maken van HD-programma’s met zich meebrengt te bekostigen. Dat heeft slechts gedeeltelijk succes gehad. Nu de bodem van dit potje in zicht komt lijkt het dat dit ook weer nadelige gevolgen voor het aantal HD-geproduceerde en uitgezonden programma’s heeft.

De prioriteit die Nederlandse tv-zenders in 2011 aan HD hebben gegeven werd op de laatste dag van 2011 pijnlijk op televisie zichtbaar. Goed bekeken en grote showprogramma’s als Pau!l, Ik Hou van Holland en de oudjaarsconference van Youp van ’t Hek waren op de HD-kanalen in opgewaardeerde SD-kwaliteit – gekscherend ook wel SD+ genoemd – te zien. Zelfs de talloze muziekconcerten – waarvan de meesten allemaal in native HD-kwaliteit geregistreerd zijn – waren vrijwel allemaal niet in de verbeterde beeldtechniek te zien.

Een zappend rondje langs andere Europese HD-zenders maakte feilloos duidelijk dat Nederland op het gebied van HDTV met andere Europese landen achterloopt. Waar in Nederland een concert van Marco Borsato niet in HD te zien was bleek de Belgische tv-kijker de Nederlandse zanger via VTM HD wel in native HD-kwaliteit te zien. Ook bij publieke zenders werd duidelijk dat Nederland op het gebied van HDTV achter loopt. Op HD-kanalen van bijvoorbeeld ARD, ZDF en ORF waren op de laatste avond van het jaar wel keurig HD-programma’s te zien.

Bij Nederlandse tv-aanbieders zijn steeds hardere geluiden te horen dat men niet gecharmeerd is van de manier waarop de ontwikkeling van HDTV in Nederland zijn beloop heeft. TV-kijkers die geďnvesteerd hebben om naar HD-kanalen te kunnen kijken komen namelijk als eerste bij tv-aanbieders klagen dat het beeld van de HD-kanalen minder is dan van te voren werd geschetst. Dit komt echter niet door de slechte doorgifte van de HD-kanalen maar het feit dat er nog slechts een beperkt aantal programma's daadwerkelijk in native HD-kwaliteit op deze HD-kanalen te zien is.



 
(15 reacties)
reageer Koffieleut - Krimpen aan den IJssel - 02/01/2012 11:49 uur
Ik ben niet tegen de publieke omroep, maar daar is wel aantoonbaar nog een hoop geld om te buiten richting programma's door middel van het opheffen van vele omroepen. De commerciele omroepen zijn in Nederland een schaamteloze vertoning, daardat het gewoon betaaltelevisie is. Je kan nergens deze zenders zonder maandelijks te betalen zien in Nederland. Het is dus gewoon abonneetelevisie in Nederland. En ondanks als die abonnementsgelden amper HD van Nederlandse bodem.
reageer Togan - Anamur - 02/01/2012 10:53 uur
@dorien, je schrijft "Er zijn nog teveel omroepen die teveel geld opslurpen. Kost heel veel geld al die gebouwen en administraties en directeuren en aparte studiotjes. Al dat geld kan beter besteeds worden aan HD". Ben jij er ook weer een die tegen de PO is?. Bij de commerciëlen is ook amper HD te zien. Het punt is, bij beide moet het beter en net als in Duitsland. Daar is bij ARD / ZDF en Arte heel veel in HD te zien en dat moet in NL ook kunnen, maar DE WIL ontbreekt.
reageer Koffieleut - Krimpen aan den IJssel - 01/01/2012 20:34 uur
Regiokabel (Huissen) vraagt ook nog 9,95 euro extra per maand voor HD van de publieke en commerciele zenders. Dat is dus ook een oplichtersbende.
reageer ALBERT - HARDENBERG - 01/01/2012 19:45 uur
Gek he als je moet bezuinigen dat het maken van programma,s voorrang heeft boven het uitzenden in hdtv.De schuld dat de publieke omroep niet veel in hd uitzendt ligt volgens mij bij de regering.Het is heel makkelijk om te roepen dat er meer in hd moet worden geproduceerd maar er zijn nu extra kosten aan verbonden.
reageer Dorien - Gouda - 01/01/2012 18:20 uur
Ik zal de Rekam eens mailen of ze ook betalen aan de publieke omroep voor HD en ook van RTL en SBS. Als ze betalen zal het niet veel zijn, want als we hier in Gouda voor zeven euro per maand 15 HD zenders hebben in het ongecodeerde basispakket, dan nog zal de Rekam er niet op toeleggen toch?
reageer Arthur - Spijkenisse - 01/01/2012 17:33 uur
Is het nog steeds zo dat tv aanbieders als Ziggo en UPC maandelijks bedragen op de rekeningen van RTL en SBS storten, om de HD kanalen van die zenders door te mogen geven?Geld dat eigenlijk ook bedoeld was om meer native HD op die zenders te krijgen? Zo ja, direct kappen met die onzin want ze doen er toch niets mee. Kan UPC in plaats daarvan het abonnementsgeld verlagen richting klanten. Verder goed om te lezen dat TotaalTV met regelmaat kritisch blijft kijken naar deze situatie
reageer Apple740 - Rotterdam - 01/01/2012 17:24 uur
@Dorien, ik begin me steeds sterker af te vragen of een gebrek aan geld wel de reden is van het niet HD zijn. Low budget live productie's als het Glazen Huis en die onlangs gehouden recordpoging televisiekijken waren netjes HD. Het materiaal en de faciliteiten om live HDTV te produceren zijn gewoon aanwezig in Hilversum. Zelf denk ik dat een deel van Hilversum het gewoon geen fluit interesseert en kiezen voor de vertrouwde SD weg (al die knopjes op de nieuwe HD apparatuur zijn best ingewikkeld).
reageer Dorien - Gouda - 01/01/2012 17:01 uur
Gelukkig zitten de Nederlandse zenders bij ons in het basispakket van de Rekam voor nog geen zeven euro per maand. Maar dan nog zie ik ook dat op Duitsland veel meer HD is. Er zijn nog teveel omroepen die teveel geld opslurpen. Kost heel veel geld al die gebouwen en administraties en directeuren en aparte studiotjes. Al dat geld kan beter besteeds worden aan HD
reageer hermans - heerlen - 01/01/2012 16:32 uur
De verschillende aspect Ratio's en SD,HD - 720p, 1080i en 1080p - en Upscaling (nu alweer 3D erbij), je wordt er niet vrolijk van.
reageer Fits - Vlaardingen - 01/01/2012 15:22 uur
Ik vind het vooral erg voor mijn stadsgenoten die 12,50 euro per maand extra betalen aan UPC voor HD.
reageer Pieter - Den Helder - 01/01/2012 14:53 uur
Anne, ik vind nieuwsprogramma's geen hoge prioriteit hebben, maar showprogramma's als TVOH of bijvoorbeeld Vrienden van Amstel. Alles in SD en zoals het bericht al aangeeft: de productie vindt vaak wel plaats in HD dus ik begrijp niet waarom het dan ook niet gewoon in HD wordt uitgezonden. De consument is er klaar voor (heeft vaak al een HD-ontvanger e.d.); de tv-aanbieders zoals de kabel zijn er klaar voor (HD zit steeds meer in een basispakket). Nu de omroepen nog!!!!!
reageer Ted - Arnhem - 01/01/2012 14:51 uur
ik heb er geen stress over als SD kijker
reageer anne - ane - 01/01/2012 14:20 uur
Tja, laat men is beginnen met het NOS Journaal en RTL Nieuws in HD uit te zenden en de dagelijkse programma's als Boulevard, GTST, DWDD etc.
reageer Henny (Pro-Digitaal) - Eindhoven - 01/01/2012 14:01 uur
KPN heeft zojuist per electronische nieuwsbrief het volgende bekendgemaakt: Het HD Pakket wordt per 15 januari uitgebreid met E! Entertainment. Hiermee kijk je het laatste nieuws en gossip over films en sterren in haarscherpe HD kwaliteit! Mbt. HD content, zit je met ontvangst via de schotel toch nog steeds het best, alsook goedkoopst, veel content is absoluut geheel gratis te ontvangen, wij hebben gister-avond naar ARD HD en ZDF HD gekeken, compleet met digitale audio via de optische uitgang.
reageer Henny (Pro-Digitaal) - Eindhoven - 01/01/2012 13:52 uur
Op 29-12-11 had ik deze reactie al geplaatst: Hopelijk gaan ze in 2012 wat meer aandacht besteden aan het produceren én uitzenden van native HD content, ik ben geabonneerd op dit blad, maar als je bijv. kijkt op zaterdag a.s, 31 dec. wat er aan native HD wordt uitgezonden, is dat zowat nihil, alléén op Ned 2 s'middags 35 min. , en Ned3 s'morgens 25 min., en RTL8 s'middags een half uurtje, heb hier bewust even alle Nederlandse zenders genoemd, omdat we tenslotte toch best wel veel naar NPO alsook nederlandse commerciëlen kijken (toch?)

Naam


Woonplaats


E-mail


Reactie

karakters nog beschikbaar

Type de code over:


17 mei
Tennistoernooi Roland Garros toch in 3D op Eurosport >
VRT Canvas in teken van F1-courreur Ayrton Senna >
VPRO en NTR brengen Grote Geschiedenis Quiz >
Ikea introduceert meubel met geďntegreerde tv en bluray >
Veel overnamekandidaten Brabant 10 >
16 mei
Telfort Interactieve TV ook via Reggefiber glasvezel >

Nu in Totaal TV
 
SBS Broadcasting | Colofon | FAQ | Adverteren | Gebruiksvoorwaarden | Algemene spelvoorwaardenAlgemene voorwaarden | Privacyverklaring | Vacatures | Mobiel | Contact