Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Veel platte televisies brandgevaarlijk

    Uit testen van de brandweer blijkt dat veel platte televisies snel vlam kunnen vatten. Vijf grote bekende merken zijn echter na onderzoek betrouwbaar gebleken.
    Jan-Hein Visser
    15 juni 2008
    comments 0
    Veel platte televisies brandgevaarlijk
    Het Nederlands Instituut Fysieke Veiligheid heeft geconcludeerd dat alleen Televisietoestellen van Panasonic, Sony, Toshiba, Finlux en Philips echt brandveilig zijn. Daarbij gaat het vooral om de kunsstof behuizing die goed brandwerend is.

    De brandweer voert sinds 6 jaar tests uit om de veiligheid van tv-toestellen te controleren. Vaak zijn TV-toestellen oorzaak van of een belangrijke schakel in het onstaan of uitbreiden van brand zo stelt het instituut. Voor producenten zijn er nog geen bindende regels voor het in de apparatuur te verwerken materiaal.

    De brandweer stelt dan ook dat de consument niet alleen op de beeldkwaliteit van toestellen moet letten maar ook op brandveiligheid. Onbekend is hóe de consument dit dan wel moet zien behalve dat er een aantal merken genoemd worden die wél veiliger zouden zijn.

    Overigens wordt brand juist vaak veroorzaakt door oudere toestellen doordat er zich bijvoorbeeld stof in heeft opgehoopt of doordat er brandgevaarlijke spullen op een toestel liggen of staan en dat gaat bij platte tv's net iets lastiger.


    Reacties

  1. Interview

    • *

      Leo Blokhuis

      Top 2000 Quiz

      Het was het jaar waarin Coldplay definitief doorbrak, het internet ontplofte, maar ook de onzekerheid of er nog wel leven zou zijn na 2000. Het jaar 1999 herinnert fans van NPO Radio 2 echter nog aan iets heel ánders, namelijk aan de start van de Top 2000.
      Reacties0 reactie(s)