Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo moet haast maken anders verliest het klanten

    Het is natuurlijk maar een cijfer, maar steeds meer Nederlanders zijn ‘cijfergeil’. En dus is voor Ziggo haast geboden om de uploadsnelheid van internet te verhogen.
    Jarco Kriek
    5 april 2021
    comments 18
    Ziggo moet haast maken anders verliest het klanten
    Foto Getty Images

    Ziggo voelt de hete adem van glasvezel in steeds meer regio’s in het eigen verzorgingsgebied in de nek. Wat betreft downloadsnelheid hoeft het kabelbedrijf zich geen zorgen te maken. Net als glasvezel levert Ziggo inmiddels in ruim drie miljoen huishoudens een maximale downloadsnelheid van 1000Mbps (1Gbps). Nog dit jaar wordt dit verdubbeld. Het gaat voor Ziggo echter mis bij de geleverde uploadsnelheid die op dit moment blijft steken op 50Mbps. Dit terwijl bij glasvezel down- en uploadsnelheid gelijk zijn. Waar aanbieders als KPN en T-Mobile via glasvezel nu 1000Mbps download leveren, is de uploadsnelheid hetzelfde. Glasvezel kan dus een twintig keer snellere upload bij klanten in de huiskamer of op kantoor leveren dan kabel.

     

    Analoge FM-kabelradio

    Nu heeft – enkele uitzonderingen nagelaten – geen enkele consument echt een uploadsnelheid van 1000Mbps nodig. Uploaden met 50MBps – wat Ziggo levert – gaat ook goed, maar neemt wat langer tijd in beslag. Net als bij de downloadsnelheid gaat het vooral om het getal. Gigabit internet met 1000Mbps is voor het daadwerkelijke gebruik eigenlijk veel teveel van het goede. Maar alleen om mee te doen met de wedloop om het hoogst mogelijke getal gaat Ziggo in de komende maanden analoge FM-kabelradio opofferen om het uploadgetal 50 bij de uploadsnelheid minimaal te verdubbelen maar mogelijk wellicht ook wel te verdrie- of verviervoudigen.

     

    Ziggo moet wel

    Een - zeker voor ouderen - relevante dienst als analoge FM-kabelradio opdoeken alleen om een hoger getal richting klanten te communiceren. Gaat dat niet een beetje ver? Nee, eigenlijk moet dit liever vandaag dan morgen gebeuren. Niet omdat het echt noodzakelijk is, maar om op de 'cijfergeilheid' van een grote groep Nederlanders in te springen. Wacht Ziggo te lang met het verhogen van de uploadsnelheid dan gaat het klanten kosten. Het kabelbedrijf kan worden geoormerkt als een van de duurste internetaanbieders van Nederland. Daarvan mag verwacht worden dat de uploadsnelheid – ook al hebben weinig Nederlanders dit daadwerkelijk nodig – wellicht niet gelijk met het goedkopere glasvezel is, maar in ieder geval niet een factor twintig lager, zoals nu het geval is. Aarzelt Ziggo te lang en blijft het als marktleider te hoog van de troon naar beneden kijken dan kan op termijn de marktleiderpositie in gevaar komen.

    ZiggoVodafoneZiggointernetinternetsnelheidgigabituploaddownloadGigaNetglasvezel

    Reacties

  1. TV-TIP Down the Road

    Down the Road
    NPO 3 om 20:25 uur
    Nauwelijks bekomen van het afscheid van thuis, de vliegreis en de eerste Thaise indrukken, heeft Dieter een nieuwe hobbel voor zijn reisgenoten in petto: een fietstocht door Chiang Mai. Terwijl Bob, Ruben en Anne-Sophie vol zelfvertrouwen op hun stalen ros klimmen, is Ellen wat minder positief gestemd. Als de ketting op zo’n honderd meter van het startpunt ook nog eens van haar roze driewieler vliegt, krijgt de normaal gesproken zo vrolijke Ellen een fikse zenuwinzinking.

    TV-TIP Weg van Jou

    Weg van Jou
    RTL 8 om 20:25 uur
    De ambitieuze Evi (Katja Herbers) hoopt op een baan in Rio de Janeiro. Het loopt net anders: haar chef geeft haar de verantwoordelijkheid over een groot project in Terneuzen. De stadse Evi kan maar moeilijk wennen in Zeeland en ze wil het liefst zo snel mogelijk terug naar Rotterdam. Tot ze schipper Stijn (Maarten Heijmans) ontmoet.

    Interview

    • *

      Monic Hendrickx

      Arcadia

      Monic Hendrickx en regisseur Tim Oliehoek vonden het fijn om een tijdje in de futuristische wereld van de nieuwe serie Arcadia rond te lopen, maar ze zouden daar nooit willen wonen.
      Reacties0 reactie(s)