Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Programmaraad Friesland wil NDR terug in analoge pakket

    Kabelexploitant UPC wil de Noord-Duitse zender niet meer toevoegen aan het analoge pakket van in de regio Friesland.
    5 augustus 2009
    comments 0
    Programmaraad Friesland wil NDR terug in analoge pakket
    Kabelexploitant UPC gaat de regionale Duitse zender niet meer voegen aan het analoge pakket van zijn Friese abonnees. De programmaraad had hier in een vrijblijvend advies om gevraagd.

    De onafhankelijke programmaraad voor Friesland had geadviseerd NDR weer toe te voegen, maar UPC zegt zich te focussen op de verdere ontwikkeling van digitale televisie. UPC is niet verplicht de zender door te geven en doet dat overigens ook niet via digitale televisie.

    De exploitant beschouwt uitbreiding van het analoge aanbod als een teruggang in de tijd, zo meldt onder meer Leeuwarder Courant. UPC woordvoerder Ronald Sutmuller meldt onze redactie op vragen hierover dat de NDR , de Nord Deutsche Rundfunk, (vroeger bekend als N3) inderdaad niet in het digitale pakket zit maar dat UPC wel continu allerlei mogelijkheden in overweging neemt. Sutmuller benadrukt dat het pakket (analoog) niet is gewijzigd ten opzichte van vorig jaar en dat NDR enkel aanvullend en niet in het wettelijk basispakket is geadviseerd.

    De Friese programmaraad spreekt juist van aanhoudende verzoeken van abonnees om de NDR weer in het analoge pakket op te nemen. Hoewel de NDR een klein publiek trekt, kijkt deze groep mensen juist regelmatig naar de zender. De culturele affiniteit met regio's als Ost-Friesland, Helgoland en Seelterland speelt daarbij een rol.

    ST/JHV


    NDR

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)