Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Sneeuw nekt Nederlandse 3D-primeur Eredivisie Live

    De voetbalklassieker Ajax - Feyenoord is afgelast. De wedstrijd zou vandaag ongecodeerd via de Astra3 satellliet in 3D worden uitgezonden.
    Jarco Kriek
    19 december 2010
    comments 0
    Sneeuw nekt Nederlandse 3D-primeur Eredivisie Live
    De sneeuwval van gisterenavond is er de oorzaak van dat de Nederlandse voetbalklassieker Ajax – Feyenoord vandaag geen doorgang kon vinden. De plaatselijke autoriteiten verwachtten een chaos op het wegennetwerk als supporters naar de ArenA zouden komen.

    Hierdoor beleefde Nederland vandaag niet de primeur van de eerste Eredivisie voetbalwedstrijd in 3D. Speciale 3D-camera’s en een aparte regiewagen stonden sinds gisteren al in het Amsterdamse voetbalstadion opgesteld. Gisteren en zelfs vanmorgen nog waren cameramensen, technici en regie van het bedrijf United Broadcast Facilities de 3D-cameraopstelling uitvoerig aan het testen. Rond 9.30 werd echter besloten om deze voetbalwedstrijd uit het wedstrijdschema van de Eredivisie te schrappen. De wedstrijd wordt nu op 19 januari gespeeld.

    De wedstrijd Ajax – Feyenoord zou bij diverse Panasonic dealers in de winkels vertoond worden. Satellietkijkers in bezit van een 3D-televisie zouden de wedstrijd ongecodeerd, dus zonder enig abonnement, via het Astra 3D-demokanaal op de Astra3-satelliet kunnen bekijken. Om deze eerste Eredivisie wedstrijd in 3D uit te zenden werkten de bedrijven Eredivisie Live, Endemol, Panasonic en Astra Benelux samen. United Broadcast Facilities was de technische partner voor het maken van de wedstrijdregistratie en de beeldaanvoer naar de satelliet. Om de beeldregistratie van een zo goed mogelijk niveau te laten zijn is een team van United Broadcast Facilities bij het Engelse Sky op bezoek geweest. Sky staat in Europa als de pionier op het gebied van het registreren van 3D-programma’s ten boek.

    Of de wedstrijd Ajax – Feyenoord op 19 januari ook in 3D bij Panasonic dealers en via de satelliet te zien is kan op dit moment nog niet worden gezegd. In de komende weken wordt door de initiatiefnemers van dit 3D-initiatief hierover overlegd. Vandaag waren in plaats van de voetbalwedstrijd op het Astra 3D-demokanaal eerder opgenomen 3D-beelden vanuit de ArenA te zien.


    3D3D-TV3D-televisieAstra3Astra BeneluxEndemolEredivisieEredivisie Live

    Reacties

  1. TV-TIP Wham! 10 dagen in China

    Wham! 10 dagen in China
    NPO 2 om 20:25 uur
    Als eerste westerse popgroep trad Wham! in 1985 op in China voor een publiek dat onder strenge regels voor het eerst kennismaakte met live popmuziek. De tournee versterkte de internationale status van de band. Aan de hand van nooit eerder vertoond archiefmateriaal en interviews blikt de documentaire terug op dit bijzondere moment.

    TV-TIP Floortje over de oceaan

    Floortje over de oceaan
    NPO 1 om 20:40 uur
    Floortje reist naar het Indonesische eiland Lombok, waar ze de Australische haaienbeschermer Madison Stewart ontmoet. Met Project Hiu helpt Madison lokale haaienvissers om over te stappen op ecotoerisme. Samen bezoeken ze een eiland waar veel inwoners afhankelijk zijn van de haaienvangst. Daar spreekt Floortje met Odi, die zijn vissersboot tegenwoordig gebruikt om toeristen te vervoeren. Ook ontmoet ze de Indonesische Giri Marhara, die de strijd aangaat met plasticvervuiling. Al peddelend haalt hij afval uit het water en laat hij aan zijn half miljoen volgers op sociale media zien hoe iedereen zelf kan bijdragen aan een schonere oceaan.

    Interview

    • *

      Floortje Dessing

      Floortje over de oceaan

      In Floortje over de oceaan gaat Floortje Dessing op zoek naar mensen die zich volop inzetten voor het behoud van het zeeleven.
      Reacties0 reactie(s)