Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Interviews

    Anthony Lurling

    Studio Sport Eredivisie

    Gijsbert de Fokkert
    08 november
    Anthony Lurling
    NAC-speler Anthony Lurling is de man in vorm: de afgelopen weken maakte hij gemiddeld één doelpunt per wedstrijd. Vanavond staat de Brabantse kraker tegen rivaal Willem II op het programma.

    Leg de sfeer rond deze derby eens uit?
    “Het is een van de meest beladen wedstrijden van het jaar, naast die tegen Feyenoord. Vorig jaar verloren we vier keer van beide ploegen, dus dat willen we rechtzetten. Door Willem II uit de beker te kegelen, zijn we al een op weg, maar we willen dat resultaat natuurlijk een vervolg geven!”

    Wat is dit seizoen de doelstelling?
    “Als we via de play-offs Europees voetbal halen, zijn we tevreden. NAC had even een mindere periode, maar gelukkig hebben we al veel lastige uitwedstrijden - AZ, PSV en Ajax - achter de rug.”

    Hoe gaat het samenspel met Leonardo?
    “Leo is een onberekenbare speler. Hij kan een hele wedstrijd onzichtbaar zijn, maar ook vanuit het niets vijf man voorbij lopen. Soms kan ‘ie nog wel eens ontploffen, maar dat nemen we voor lief: hij wordt ook ouder en wijzer.”

    En met trainer Maaskant?
    “Simpel, hij brengt voetbal in de ploeg en zorgt dat het avondje NAC weer echt aantrekkelijk voetbal laat zien.”

    © Foto: ANP