Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Interviews

    Sofie van den Enk

    Hints

    Gijsbert de Fokkert
    12 februari
    Sofie van den Enk
    De KRO brengt Hints terug op de buis. Het gebarenspel werd eerst gepresenteerd door Frank Kramer en later door Anita Witzier. Dit keer heeft Sofie van den Enk de leiding.

    Waar kennen we jou van?
    “Ik heb samen met iemand anders in 2001 het cabaretfestival Cameretten gewonnen en ben tegenwoordig presentatrice bij de KRO en RTV Utrecht. Bij laatstgenoemde presenteer ik het nieuws en voor de KRO heb ik eerder Ouders hebben geen seks gedaan.”

    En nu Hints!
    “Ja, geweldig. Ik heb er enorm veel zin in en vind het leuk dat de KRO zoveel vertrouwen in mij heeft.”

    Verandert er iets aan de opzet?
    “Natuurlijk krijgt het format een modern sausje, maar de basis blijft hetzelfde. Twee vaste teams met twee teamcaptains nemen elke week twee gasten mee. Door middel van de bekende Hints-gebaren moeten de overige teamleden binnen negentig seconden raden wat er wordt bedoeld.”

    Wie zijn de vaste teamcaptains?
    “Roué Verveer, een ongelooflijk grappige standup-comedian, speelt elke week samen met Saar Koningsberger, dat is die slimme en mooie TMF-dame. Ze nemen het op tegen Pim Muda van de Ashton Brothers en actrice Gigi Ravelli. Gigi moet er soms nog op worden gewezen dat ze écht niet mag praten. En dat ze ook geen gilletjes en andere geluidjes mag maken!”

    © Foto: Roland J. Reinders