Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Aanbieder moet betalen bij internet- en telefoonstoring

    Er komt een verplichte compensatie door aanbieders van mobiele en vaste internet- en telefoondiensten als er een storing langer dan twaalf uur is geweest.
    Jarco Kriek
    23 mei 2013
    comments 0
    Aanbieder moet betalen bij internet- en telefoonstoring

    Er komt een verplichte compensatie door aanbieders van mobiele en vaste internet- en telefoondiensten als er een storing langer dan twaalf uur is geweest.

    Dat heeft minister Kamp van Economische Zaken aan de Tweede Kamer op kamervragen geantwoord. Aanleiding van de politieke inmenging is de grote storing die het mobiele Vodafone-netwerk vorig jaar april na een brand in een netwerkknooppunt enkele dagen lam legde. De verplichte compensatie wordt door wetgeving geregeld. Minister Kamp stuurt begin 2014 een wetsvoorstel naar de Tweede Kamer.

    Minimale eisen aan compensatie

    Alle Nederlandse aanbieders van internet- en telefoondiensten moeten zich bij een storing van langer dan twaalf uur aan minimale compensatie-eisten houden. Niet alleen telecombedrijven, maar ook kabelbedrijven en glasvezelproviders dienen bij een internet- of telefoonstoring hun klanten een compensatievergoeding aan te bieden. De hoogte hiervan is afhankelijk van het maandelijkse abonnement. Wanneer een storing tussen de 12 en 24 uur duurt, dient de aanbieder minimaal 1/30 van het maandbedrag aan te bieden. Bij elke 24 uur meer komt daar wederom 1/30 bij.

    Geen compensatie voor tv-storing

    In een tijd dat aanbieders geheel inzetten op het aanbieden van triple play- of Alles-in-1-diensten is het opvallend dat storing bij het aanbieden van tv-diensten niet in het toekomst wetsvoorstel geregeld is. Omdat bij een Alles-in-1-abonnement alle diensten – waaronder internet en telefoon – in een totaalabonnement met één maandprijs aan de consument wordt geleverd, lijkt hierdoor de compensatievergoeding bij een deel van de gecombineerd geleverde diensten hoger voor de aanbieder uit te vallen.

    Alles-in-1triple playstoringcompensatieschadevergoedingcompensatieregelingminister KampEconomische ZakeninternettelefoontvtelevisieKPNVodafoneT-MobileTele2ZiggoUPCCanalDigitaal

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)