ACM wil kabelnetwerk Ziggo openbreken

ACM heeft het voornemen openbaar gemaakt in het ontwerpbesluit marktanalyse Wholesale Fixed Access (WFA). Marktpartijen hebben de komende zes weken de mogelijkheid om tijdens een consultatie de mening omtrent het voornemen van ACM kenbaar te maken. Aan de hand hiervan wordt een definitief besluit genomen. ACM wil het definitieve besluit komende zomer in werking laten treden. Vanaf dat moment moet het voor serviceproviders mogelijk zijn om Alles-in-1-diensten via het kabelnetwerk van Ziggo aan te bieden.
Macht KPN en VodafoneZiggo
ACM stelt dat na de eerdere fusie van Ziggo en UPC en kort daarna de samenvoeging van Vodafone en Ziggo, na KPN een tweede marktpartij is ontstaan met aanzienlijke marktmacht. Om de markt concurrerend te houden, stelt ACM een regulering van de netwerken van KPN (zowel glasvezel als koperdraad) en VodafoneZiggo voor.
Europese Commissie
Het is overigens nog maar de vraag of ACM binnen een half jaar het kabelnetwerk van VodafoneZiggo daadwerkelijk kan openbreken. Zo moet de Europese Commissie nog het standpunt over het voornemen van ACM kenbaar maken. De verwachting is dat dit net voor de zomer gebeurt. Ook kunnen marktpartijen nog beroep tegen het definitieve besluit van ACM instellen. De voorloper van de ACM probeerde enkele jaren geleden, voor de fusie van UPC en Ziggo, de kabelnetwerken in Nederland open te breken. Het werd toen door de Europese Commissie teruggefloten. Of Europa na de substantiële wijzigingen op de Nederlandse markt weer ingrijpt, wordt dus over enkele maanden duidelijk.