Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Actie voor behoud BBC World Service

    De BBC World Service zal na 70 jaar stoppen met het uitzenden in het Hindi door het stopzetten van de kortegolfuitzendingen voor India. Er klinkt echter ook steeds meer protest
    Jan-Hein Visser
    31 januari 2011
    comments 0
    Actie voor behoud BBC World Service
    De BBC World Service zal na 70 jaar stoppen met het uitzenden in het Hindi door het stopzetten van de kortegolfuitzendingen voor India. Er klinkt echter ook steeds meer protest. Een handtekeningenactie is opgestart met het doel 100.000 reacties bijeen te krijgen.

    De BBC ziet geen andere keuze dan forst te bezuinigen doordat ze minder geld ontvangen van de Britse overheid. De maatregelen zullen het meest beluisterde station wereldwijd echter wel eens 30 van de 180 miljoen luisteraars kunnen kosten. Met name ook in India waar BBC World Service sinds 1940 uitzond en op 31 maart aanstaande haar uitzendingen in het Hindi via de korte golf zal beëindigen.

    Peter Horrocks, directeur van BBC Global News stelde niet anders te kunnen en bij de gemaakte keuzes ook rekening te houden met veranderde ontvangstmethoden en publiek. Of dat in India zo is wordt door velen betwijfeld omdat daar digitalisering wegens de armoede van een groot deel van de bevolking simpelweg niet toegankelijk is. Ook uitzendingen in Swahili, Nepali en onder meer Indonesisch zullen worden uitgefaseerd volgens de huidige plannen.

    Via www.savews.com wordt nu een oproep gedaan om te protesteren tegen de bezuinigingen en een signaal af te geven aan de Britse overheid om BBC World Service te behouden omdat het vitale informatie verspreidt voor de bevolking delen van de wereld die door dictaturen, armoede, hongersnood en ziektes worden getroffen en dat als politiek onafhankelijke omroep.




    BBC World Service

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)