Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ajax en AZ willen televisierechten zelf verkopen

    Ajax en AZ zijn voornemens de televisierechten van thuiswedstrijden zelf te gaan verkopen. Op dit moment worden alle uitzendrechten van de eredivisiewedstrijden gezamenlijk verkocht.
    Jarco Kriek
    15 september 2007
    comments 0
    Ajax en AZ willen televisierechten zelf verkopen
    De voetbalclubs Ajax en AZ zijn voornemens de televisierechten van thuiswedstrijden zelf te gaan verkopen. Op dit moment worden alle uitzendrechten van de eredivisiewedstrijden door de eredivisie voetbalclubs, verenigd in de ECV, gezamenlijk verkocht.

    De uitzendrechten voor de voetbalseizoenen vanaf seizoen 2008-2009 zullen nog dit jaar, door middel van een tender, opnieuw worden vergeven. Of de nieuwe houding van Ajax en AZ deze tender in gevaar brengt is op dit moment nog onduidelijk. Evenmin is duidelijk of de twee andere grote voetbalclubs, PSV en Feyenoord, ook plannen hebben om de uitzendrechten van thuiswedstrijden zelf te gaan verkopen.

    Ajax en AZ zijn uit financiële overwegingen tot het huidige standpunt gekomen. De verdeling van de inkomsten uit de uitzendrechten die momenteel door de ECV gehanteerd wordt is de voetbalclubs een doorn in het oog. Men denkt met zelfstandig uitbating van de uitzendrechten meer inkomsten te kunnen genereren.

    Ajax, PSV en Feyenoord krijgen het meeste geld van de ECV. Ajax vindt echter dat het op basis van kijkcijfers meer geld verdient dat PSV en Feyenoord. Volgens de Amsterdamse voetbalclub zouden naar deze clubs minder mensen kijken dan naar wedstrijden van Ajax.

    AZ valt buiten de bevoorrechte positie die de traditionele top drie van Nederlandse voetbalclubs hebben bij het verdelen van de televisiegelden. AZ voorzitter Dirk Scheringa denkt dat AZ vijf maal zoveel inkomsten te kunnen genereren als men de uitzendrechten zelf verkoopt.

    Het gaat in het geval van Ajax en AZ om zowel de uitzendrechten van live wedstrijden in Nederland als de zogenaamde buitenlandrechten.

    Tot het einde van het komende seizoen is RTL Nederland in het bezit van de uitzendrechten voor samenvattingen en de vrijdagavond wedstrijd van de Eredivisie. Tele2 heeft de uitzendrechten voor de live wedstrijden. RTL Nederland-baas Fons van Westerloo heeft al te kennen gegeven dat RTL interesse heeft in de samenvattingrechten, maar absoluut niet bereid is om de huidige bedragen voor de rechten ook de komende jaren te blijven betalen.
    uitzendrechtenvoetbaleredivisieAjaxAZ

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)