Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Al meer dan 1500 DVB-T zenders in Europa te zien

    In steeds meer Europese landen wordt analoge televisie uitgeschakeld en kan men alleen naar digitaal naar aardse televisie kijken.
    Jarco Kriek
    17 oktober 2010
    comments 0
    Al meer dan 1500 DVB-T zenders in Europa te zien

    In steeds meer landen ligt de tijd van analoge aardse verspreiding van televisiezenders achter ons. In Nederland stopte analoge aardse verspreiding in de nacht van 10 op 11 december 2006. Hierdoor zijn de publieke omroepen alleen digitaal te ontvangen.

    Niet alleen in Nederland kan men alleen nog digitaal via aardse frequenties naar televisie kijken. Ook diverse Europese landen is dit het geval: België, Groot Brittannië, Zwitserland, Duitsland, Denemarken, Estland, Spanje, Italië, Hongarije, Malta, Litouwen, Finland, Luxemburg, Letland, Noorwegen en Zweden. In de komende maanden volgen Oostenrijk, Ijsland, Slowakije en Kroatië. Waardoor in het eerste kwartaal van 2011 in minimaal 21 Europese landen alleen nog via DVB-T naar aards uitgezonden televisie gekeken kan worden.

    Op dit moment zijn er in Europa meer dan 1500 televisiekanalen via DVB-T te bekijken. Een gedeelte daarvan is zonder abonnement te bekijken. Voor het andere gedeelte is een smartcard en bijbehorend abonnement nodig om deze te bekijken. In Nederland zijn de landelijke en regionale omroepen via Digitenne, zoals wij ons DVB-T aanbod noemen, zonder gratis te bekijken. Er wordt door KPN, eigenaar van Digitenne, ook sporadisch getest met de doorgifte van lokale omroepen. In diverse Europese landen zijn lokale omroepen wel in het verzorgingsgebied via DVB-T te ontvangen. Het merendeel van de in Europa via DVB-T uitgezonden televisiekanalen zijn dan ook regionale en lokale omroepen.

    In de komende jaren gaat men bij DVB-T verspreiding ook de overstap naar HDTV maken. Omdat HD-kanalen natuurlijk meer bandbreedte vergen dan de huidige SD-versies is hiervoor een nieuw uitzendtechniek nodig. Dit is DVB-T2 geworden. In Frankrijk, Italië, Groot Brittannië, Noorwegen, Hongarij, Letland en Litouwen wordt op dit moment al HDTV via DVB-T of DVB-T2 uitgezonden. Zweden en Finland volgen nog dit jaar. In Duitsland worden op dit moment grootschalige testen met DVB-T2 uitgevoerd. In Nederland lijkt de overstap naar DVB-T2 nog ver weg. Voor DVB-T2 is namelijk een nieuwe decoder nodig. Omdat KPN vrijwel alle Digitenne-abonnees een decoder in bruikleen hebben gegeven kost de overschakeling naar DVB-T2 KPN alleen voor de aanschaf van nieuwe decoders al vele tientallen miljoenen euro’s.


     
    DVB-TDVB-T2aardse televisieanaloogdigitaalHDTVKPNDigitenne

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Het dagboek van Bert

    Zappbios: Het dagboek van Bert
    NPO 3 om 15:30 uur
    De dertienjarige Bert wil de coolste jongen van de school worden. Hij denkt dat hij verliefd is op de twee jaar oudere, razend populaire, Leila en ziet daardoor niet hoe Leila's zusje Amira naar hem kijkt. Als Bert een geheim dagboek vindt bij de zussen thuis, begint een levendig liefdesverhaal over leugens, nepnieuws en de superheld Lynx. Maar is het wel zo slim om andermans dagboek te lezen?

    TV-TIP Frontlinie

    Frontlinie
    NPO 2 om 20:25 uur
    De reis voert langs de plekken waar de Amerikaanse bemoeienis met Cuba diepe sporen heeft achtergelaten: Guantanamo Bay en Varkensbaai, waar de laatste mislukte invasie plaatsvond. Tien jaar na de dood van Fidel Castro blijken Cubanen zich vrij te voelen om openlijk kritiek op het beleid van de eigen regering uit te spreken.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)