Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Almelo voert politieke druk op Cogas op

    Aan de Cogas-soap lijkt voorlopig geen einde te komen. De gemeenteraad van Almelo heeft de volgende zet in het schaakspel gezet en voert hiermee de politieke druk op Cogas verder op.
    Jarco Kriek
    28 oktober 2014
    comments 9
    Almelo voert politieke druk op Cogas op

    Aan de Cogas-soap lijkt voorlopig geen einde te komen. De gemeenteraad van Almelo heeft de volgende zet in het schaakspel gezet en voert hiermee de politieke druk op Cogas verder op.

    Almelo is één van de negen gemeenten die voor vijftig procent aandeelhouders van Cogas zijn. De overige aandelen zijn in bezit van Rabobank investeringsbedrijf CIF. Omdat Almelo de grootste gemeente in het verzorgingsgebied van Cogas is, bezit het 22,8 procent van de aandelen Cogas. De gemeenteraad van Almelo heeft met algemene stemmen een motie aangenomen die het college van burgemeesters en wethouders oproept de maximale inspanningsverplichting te leveren om via een algemene vergadering van aandeelhouders of via de Raad van Commissarissen van Cogas druk uit te oefenen om de komende verplichte overstap van Cogas-klanten van Ziggo naar Caiway minder zorgelijk te maken.

    Drie belangrijke onderwerpen

    De gemeenteraad van Almelo wil dat Cogas en Caiway in overleg met Ziggo treden om het gebruik van Ziggo emailadressen voor huidige Cogas-klanten voor de toekomst veilig te stellen. Verder wil men dat de prijs en de diensten van Caiway meer gelijkwaardig zijn in vergelijk met de huidige aanbieder Ziggo. De derde opdracht aan wethouder Van Marle is de toezegging van Cogas en Caiway dat vanaf het eerste moment van ingebruikname van het glasvezelnetwerk in Cogas-gebied meerdere dienstenaanbieders operationeel zijn. Caiway zegde eerder vandaag concurrentie op het glasvezelnetwerk toe, maar stelde wel dat dit pas later in 2015 gebeurt nadat het glasvezelnetwerk operationeel is geworden. Hierdoor is Caiway in de eerste maanden de enige aanbieder.

    Hulp Ziggo

    Wethouder Van Marle wil zo snel mogelijk een aandeelhoudersvergadering uitroepen. Maar stelde wel uitdrukkelijk dat vooral bij de wens om Ziggo emailadressen te behouden de medewerking van dit kabelbedrijf nodig is. Fracties in de gemeenteraad van Almelo plaatsen bij deze opmerking van Van Marle direct kritische vragen omdat ze het belang van Ziggo om hier medewerking aan te verlenen niet inzien.

    ZiggoUPCLiberty GlobalAlmelogemeenteraadVan MarleCogaskabelglasvezelCaiwayCIFdigitaalanaloogtvtelevisieradiointernettelefonieTwenteAchterhoekTwenteAlles-in-1alles in 1allesin1politiekTweede KamerConsumentenbond

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)