Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Artiesten verdienen aan kerstreclame Jumbo

    Er is commotie over de kerstreclame Kerstmis vier je samen van supermarktketen. Ondanks dat er een goed doel aan de commercial gekoppeld is, werden deelnemende artiesten betaald.
    Jarco Kriek
    8 december 2014
    comments 8
    Artiesten verdienen aan kerstreclame Jumbo
    Foto: ANP

    Er is commotie over de kerstreclame 'Kerstmis vier je samen' van supermarktketen. Ondanks dat er een goed doel aan de commercial gekoppeld is, werden deelnemende artiesten betaald.


    De drie minuten durende kerstreclame werd gisteren – onder meer op SBS6 – voor het eerst uitgezonden. Artiesten als Jan Smit, René Froger en Ruth Jacott zijn in de kerstreclame te zien en te horen. Naast veel positieve reacties over de kwaliteit en opzet van de commercial zijn er op sociale media ook negatieve geluiden te horen. Omdat aan de kerstreclame een goed doel – de voedselbank en Leger des Heils – gekoppeld is, klagen Nederlanders over de productiekosten. Ook het uitzenden van een drie minuten lange reclame kost veel geld. Overigens zijn van de Jumbo kerstreclame ook diverse varianten die de normale lengte van twintig tot dertig seconden hebben.

    Artiesten betaald voor Jumbo kerstreclame

    Op sociale media als Twitter waren direct na het uitzenden van de lange versie van de commercial al de eerste negatieve reacties te lezen. Zo lijkt de Jumbo commercial te veel op de meest bekende kerstreclame Holidays Are Coming van Coca Cola. Hierbij wordt vooral op de verlichte vrachtwagen gedoeld. Maar de meeste kritiek wordt over de kosten geuit. "Met het geld wat die nieuwe Jumbo reclame heeft gekost, kun je 500 gezinnen een jaar lang van eten voorzien", is één van de reacties. De kritiek wordt zeker niet minder nu Lange Frans – één van de deelnemende artiesten – op radiozender 100%NL heeft gezegd dat er voor zijn deelname geld is betaald. Onduidelijk is of het gaat om betaling van alle artiesten. Zo is René Froger ambassadeur van Voedselbanken Nederland. De zanger doet regelmatig belangeloos activiteiten voor deze organisatie.

    Jumbo ontkent betaling artiesten

    Jumbo weerspreekt in een verklaring dat het artiesten voor medewerking aan de kerstreclame betaald heeft. De bekende artiesten hebben volgens de supermarktketen belangeloos hieraan meegewerkt.


    JumboreclamecommercialkerstreclameVoedselbankVoedselbanken NederlandLeger des HeilsSBS6100%NLtvtelevisieKerstmisKetstmis vier je samenJan SmitRené FrogerRuth JacottLange Frans

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Het dagboek van Bert

    Zappbios: Het dagboek van Bert
    NPO 3 om 15:30 uur
    De dertienjarige Bert wil de coolste jongen van de school worden. Hij denkt dat hij verliefd is op de twee jaar oudere, razend populaire, Leila en ziet daardoor niet hoe Leila's zusje Amira naar hem kijkt. Als Bert een geheim dagboek vindt bij de zussen thuis, begint een levendig liefdesverhaal over leugens, nepnieuws en de superheld Lynx. Maar is het wel zo slim om andermans dagboek te lezen?

    TV-TIP Frontlinie

    Frontlinie
    NPO 2 om 20:25 uur
    De reis voert langs de plekken waar de Amerikaanse bemoeienis met Cuba diepe sporen heeft achtergelaten: Guantanamo Bay en Varkensbaai, waar de laatste mislukte invasie plaatsvond. Tien jaar na de dood van Fidel Castro blijken Cubanen zich vrij te voelen om openlijk kritiek op het beleid van de eigen regering uit te spreken.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)