Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    BBC doet test met Super HD broadcast

    De Britse omroep BBC heeft een historische test uitgevoerd met het Super High Definition formaat en wil deze technologie gaan inzetten tijdens de Olympische Spelen van 2012 in London.
    Jan-Hein Visser
    3 oktober 2010
    comments 0
    BBC doet test met Super HD broadcast
    De Britse omroep BBC heeft een historische test uitgevoerd met het Super High Definition formaat en wil deze technologie gaan inzetten tijdens de Olympische Spelen van 2012 in London.

    Super Hi-Vision TV is ontwikkeld door de Japanse publieke omroep NHK en is nog 16x zo scherp als normaal HD en vooral geschikt voor weergave op heel grote schermen. De BBC gebruikte een speciale camera waarvan er nog maar drie ter wereld bestaan en filmde er een optreden van een Britse popgroep mee. De uitzending werd gevolgd op een 103-inch groot plasmascherm dat is ontwikkeld door NHK. In Tokyo werd het optreden van The Charlatans op een nóg groter scherm gevolgd. In Japan zijn al tests gedaan op schermen van 450 Inch of meer dan 11,5 meter doorsnede.

    Ook na compressie van het signaal van 24GB/S (Gigabyte per seconde) met een door NHK ontworpen codec wordt er nog minstens 160 Mbps tot maximaal 800 Mbps doorgezonden en dat vergeleken met slechts gemiddeld 16 mbps (!) voor een gewoon HD-signaal, waarbij ook die waarde meestal al heel hoog is voor reguliere HD-zenders. De BBC wil de techniek gaan inzetten tijdens de Olympische Spelen, in aanvulling op 3D uitzendingen. In de huiskamers zal het voorlopig wel niet te zien zijn. Dat zou ook alleen zinvol zijn met heel erg grote schermen met een resolutie 4320 bij 7680 beeldpixels.


    BBCNHKJapanSuper Hi Vison

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)