Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    BBC Three door bezuinigingen uit de lucht

    Het derde landelijke kanaal van de Britse publieke omroep BBC Three wordt door bezuinigingen uit de lucht gehaald en is in de toekomst alleen nog via internet te bekijken.
    Jarco Kriek
    5 maart 2014
    comments 22
    BBC Three door bezuinigingen uit de lucht
    Foto: ANP
    Het derde landelijke kanaal van de Britse publieke omroep BBC Three wordt door bezuinigingen uit de lucht gehaald en is in de toekomst alleen nog via internet te bekijken.

    Volgens BBC News maakt BBC-directeur Tony Hall dit nieuws morgen officieel bekend. Toezichthouder BBC Trust moet nog wel toestemming voor de omvorming van het lineaire kanaal BBC Three naar een onlinekanaal geven. Mocht dit het geval zijn dan kunnen Nederlandse en Vlaamse kijkers vrijwel zeker niet meer kijken naar programma’s die nu op BBC Three worden uitgezonden. BBC Three wordt als onlinekanaal onderdeel van het BBC-internetplatform iPlayer. De Britse variant is alleen met een IP-adres uit het Verenigd Koninkrijk bruikbaar. Op dit moment is BBC Three in Nederland en België bij tv-aanbieders via kabel, glasvezel en DSL te bekijken. Via satelliet kan men gratis naar de ongecodeerde satellietverspreiding van BBC Three kijken.

    Extra bezuiniging

    BBC moet in de komende jaren 120 miljoen euro extra bezuinigen. Het is al enige tijd op zoek hoe men deze bezuiniging invulling moet geven. BBC-directeur Tony Hall heeft altijd verkondigd dat er geen tv-kanaal door de nieuwe bezuinigingsronde zou sneuvelen. Omdat de kaasschaaf tot aan de botten van de BBC-organisatie is gekomen, moet Hall alsnog besluiten om een zender af te stoten. De keuze voor BBC Three komt vooral door de doelgroep van de zender. Deze richt zich op leeftijdsgroep 16 tot 34 jaar. In vergelijking met andere leeftijdsgroepen wordt meer online naar tv- en videocontent gekeken. BBC Three heeft in het tv-seizoen 2013 – 2014 een budget van 110 miljoen euro. Het uit de lucht halen van de zender zorgt voor een dekking van een groot deel van de extra bezuiniging. 

    Britse humor

    Het verdwijnen van BBC Three zorgt ervoor dat veel Britse humor niet meer in Nederland en België via de BBC te zien is. Series als Little Britain en Two Pints of Lager and a Packet of Crisps worden op de zender uitgezonden. Ook in het Verenigd Koninkrijk is onrust over het besluit van de BBC ontstaan. Britse komieken zijn een reddingsactie begonnen omdat men vreest dat dit besluit heel slecht voor nieuwe comedyprogramma’s is.
    BBCBBC ThreeiPlayerFreesatFreeviewbezuinigingbezuinigingenonlinelineairTony HallBBC NewshumorcomedykabelsatellietAstra2DSLglasvezelZiggoKPNUPCCanalDigitaal

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)