Belangrijkste zendmast weer op vol vermogen
De belangrijkste zendmast in IJsselstein zal op korte termijn van half naar het oude niveau met vol vermogen gaan. Dat geldt dan met name voor belangrijke FM-zenders in beheer van Broadcast Partners zoals Q, BNR en Radio 2..
15 september 2011
comments 0

Dit is het resultaat van testen deze week en overleg tussen mast-eigenaar Novec en de zenderexploitant Broadcast Partners. Daarmee komt een einde aan een situatie van slechte ontvangst van publieke en commerciële omroepen in grote delen van het midden, zuiden en westen van het land zoals dit sinds half juli na een brand in de zendmast het geval was.
Behalve voor enkele commerciële zenders zoals Q Music en BNR Nieuwsradio maar ook vooral voor de publieke zenders Radio 1 en 2 is dit goed nieuws. Voor Radio 2 betekent het dat de zender eindelijk weer goed kan worden ontvangen in delen van Noord-Brabant. Radio 2 ontbeert sinds een. Door de problemen is Radio 2 lang niet overal te goed te horen geweest gedurende de afgelopen maanden. Met name in de regio rond Breda en delen van Zuid-Holland was ontvangst soms bijzonder slecht. De steunzenders van Rotterdam en Roosendaal kregen wel (tijdelijk) een hoger vermogen toebedeeld om dit enigszins op te vangen.
De nood-middengolfzender van Radio 1 vanuit Oost-Engeland wordt daarmee in principe ook weer overbodig. De noodzenders voor vrijwel alle omroepen in het noordoosten van het land zijn echter naar verwachting de komende maanden nog nodig. Dat geldt voor radio én tv via FM en Digitenne. De herbouw van de mast in Smilde zal nog maanden duren. Om die reden heeft Agentschap Telecom al besloten dat noodfrequenties, beschikbaar omdat het FM-zenderpakket van Kavel A7 (bedoeld voor een commercieel station) nog leegstaat, nog tot april volgend jaar in die regio mogen worden gebruikt.
Radio 2LopikIJsselsteinNovecBroadCast PartnersQ MusicBNR









