Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Belgisch zusje Ziggo zet tienduizenden decoders op zwart

    Telenet stopt op 31 maart met de ondersteuning van twee oudere modellen tv-decoders. Hiervan zijn er naar schatting nog tienduizenden in gebruik.
    Jarco Kriek
    30 januari 2020
    comments 6
    Telenet 4K Ultra HD Digcorder Ziggo Mediabox Next

    Telenet is het Belgische zusje van het Nederlandse VodafoneZiggo, waarvan kabelbedrijf Ziggo een bedrijfsonderdeel is. Beide bedrijven hebben in het Britse mediabedrijf Liberty Global dezelfde aandeelhouder. Telenet stopt op 31 maart met de ondersteuning van de modellen HD Digicorder AD2000 en HD Digibox AD2000. Deze tv-decoders werden tussen 2007 en 2013 in bruikleen geleverd of als koopdecoder door Telenet aan klanten verkocht. Wie een dergelijke tv-decoder in bruikleen van Telenet heeft gekregen om naar tv te kijken, krijgt van het kabelbedrijf een nieuw model bruikleendecoder geleverd. Als de decoder zelf door klanten is gekocht, dan kan een nieuw model met extra korting bij Telenet gekocht worden. Overigens geldt voor bruikleen wel een huurplan waarbij het gebruik van de nieuwe decoder tot bijna tien euro per maand oploopt. De korting die Telenet geeft bij aanschaf van een nieuwe decoder bedraagt respectievelijk 15 en 35 euro.

     

    Tienduizenden decoders

    Hoeveel Telenet-klanten de twee modellen decoders gebruiken die binnenkort niet meer ondersteund worden, kan niet exact worden gezegd. Telenet verwacht dat het om enkele tienduizenden exemplaren gaat. Het is bijvoorbeeld onduidelijk hoeveel Vlamingen deze decoders op de slaapkamers gebruiken. Telenet zegt met ondersteuning van de decoders te stoppen omdat zij beschikken over een oud tv-menu en geen interactieve mogelijkheden zoals het terugkijken van programma’s ondersteunen. Verder geeft het kabelbedrijf aan dat meer zenders na omruil of vervanging van decoder bekeken kunnen worden. Dit komt omdat de oude decoders de compressietechniek MPEG4 niet ondersteunen. Net als Ziggo levert Telenet het grootste deel van het zenderaanbod met deze techniek.

     

    4K Ultra HD

    De nieuwe decoder van Telenet is vergelijkbaar met Mediabox Next van Ziggo. Het biedt de mogelijkheid voor het bekijken van zenders en content in 4K Ultra HD. Daarnaast biedt het alle interactieve mogelijkheden die Telenet voor klanten beschikbaar heeft.

    TelenetZiggoVodfoneZiggoLiberty Globaltvtelevisiedecodertv-decoderbruikleendecoderMediabox Next4KUltra HDUHDDigicorderDigibox

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)