Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Belgische publieke omroepen staken

    Wie maandag 8 december naar België wil doet er goed aan om dat te herzien. In een groot deel van het land wordt gestaakt. Ook de openbare omroepen RTBF en VRT liggen daardoor deels lam.
    Jan-Hein Visser
    8 december 2014
    comments 2
    Belgische publieke omroepen staken
    Wie maandag 8 december naar België wil, doet er goed aan om dat te herzien. In een groot deel van het land wordt gestaakt. Ook de openbare omroepen RTBF en VRT liggen daardoor deels lam.

    De staking is door diverse vakbonden opgezet en treft al het openbaar vervoer, maar ook het andere verkeer in ondermeer Waals Brabant en Vlaams-Brabant en Brussel. Deze hebben een landelijk effect.Bij de VRT en de RTBF wordt ook gestaakt. Dat gaan kijkers in Nederland ook merken bij Canvas, VRT één en de radiozenders. De RTBF-zenders (in Nederland alleen door Caiway doorgegeven) hebben ook een beperkte programmering.

    Programmatische wijzigingen Canvas

    Op Eén en Canvas zijn er naast de (ingekorte) nieuwsuitzendingen vervangprogramma's gepland. Het schema van Canvas is de hele week anders als gevolg van de staking. De belangrijkste wijzigingen:

    * Hill Street Blues schuift door naar woensdag en zaterdag.

    * Lijst Debecker schuift door en is daardoor ook op vrijdag te bekijken.

    * Karakters A2 / Luc Nilis schuift door naar dinsdag om 18u30 en om 21u20.

    * De series Spies of Warsaw en The Boss schuiven ook een dag door.

    BelgiëVRTstakingRTBFVlaanderenWalloniëBrussel

    Reacties