Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Binnenkort eerste uitspraak geschil Ziggo en programmaraden verwacht

    Kabelraden.nl – de koepelorganisatie van programmaraden in Nederland – verwacht dat het Commissariaat voor de Media op korte termijn de eerste uitspraak in geschillen tussen programmaraden en Ziggo openbaar maakt.
    Jarco Kriek
    28 september 2011
    comments 0
    Binnenkort eerste uitspraak geschil Ziggo en programmaraden verwacht

    Kabelraden.nl – de koepelorganisatie van programmaraden in Nederland – verwacht dat het Commissariaat voor de Media op korte termijn de eerste uitspraak in geschillen tussen programmaraden en Ziggo openbaar maakt.

    Dat is op zich al langer dat de kabelraden.nl vooraf had verwacht. In eerste instantie hield men de mogelijkheid open dat het Commissariaat voor de Media direct al na de eerste hoorzitting met een uitspraak in geschillen met kabelbedrijf Ziggo zou kunnen komen. De eerste hoorzitting was echter al medio augustus, Het Commissariaat voor de Media besloot echter niet alle klachten van programmaraden in één keer te behandelen. Een tweede hoorzitting vond de afgelopen week plaats. Later volgt nog een derde hoorzitting. Bij alle twee hoorzittingen worden in totaal 13 programmaraden in Ziggo verzorgingsgebied gehoord. In alle gevallen volgde Ziggo het wettelijk bindend programma-advies van de programmaraden niet op.

    Bij de eerste hoorzitting stonden de programmaraden van Delft, Friesland, Limburg en Amstelveen recht tegenover Ziggo. De afgelopen week waren de programmaraden van Groningen, Drenthe, ABCNZ, Noord-Holland en Den Haag aan de beurt om het Commissariaat voor de Media de klachten over het niet navolgen van wettelijke programma-adviezen te overleggen. De resterende programmaraden hebben volgens Kabelraden.nl nog geen datum voor een hoorzitting ontvangen.

    Er zijn diverse klachten over Ziggo aan de kant van de programmaraden. In de eerste hoorzitting – waar Kabelraden.nl dus op korte termijn een uitspraak van het Commissariaat voor de Media verwacht – ging het om een vervanging voor het televisiekanaal TV5 Monde. Dit televisiekanaal is op eigen verzoek niet meer voor analoge doorgifte bij Ziggo beschikbaar. Programmaraden vinden dat het Franse publieke televisiekanaal France 2 de logische vervanger voor TV5 Monde is. France 2 heeft aan de programmaraden bevestigd dat de televisiezender voor analoge doorgifte bij Ziggo beschikbaar is. Ziggo gaat om diverse redenen niet in de gedachten gang van de programmaraden mee.

    ZiggoKabelraden.nlprogrammaraadprogrammaradenCommissariaat voor de MediaCvdM

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)