Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Amerika: boete voor radiopiraten fors omhoog

    Wie denkt dat de boetes voor radiopiraten in Nederland extreem hoog zijn, moet maar eens goed maar het nieuwe boetesysteem voor illegaal gebruik van de ether in Amerika kijken.
    Peter de Koning
    19 juni 2018
    comments 0
    Amerika: boete voor radiopiraten fors omhoog

    De Nederlandse toezichthouder Agentschap Telecom kan radiopiraten een bestuurlijke boete van maximaal 45.000 euro opleggen. Radiopiraten schreeuwen hierover moord en brand. De boetes in Nederland zijn volgens hen veel te hoog. Reden genoeg om het risico op de financiële straf voor illegaal gebruik van etherbandbreedte te voorkomen door gebruik van zogenaamde onbemande zenders. De uitzendapparatuur wordt opgesteld op een plaats die niet naar de eigenaar van de radiopiratenzender herleid kan worden. Nadeel is wel dat de inhoudelijke uitzending wordt gereduceerd tot het uitzenden van nonstop muziek die via een computerprogramma wordt gemaakt.

     

    Amerika

    In Amerika gaat de ethertoezichthouder na het aannemen van een nieuwe wet een grote stap verder in vergelijk met Nederland. Elke dag dat een radiopiraat illegaal in de ether te horen is, wordt een bestuurlijke boete van 100.000 dollar (ongeveer 90.000 euro) uitgevaardigd. Dit tot een maximum van twee miljoen dollar (ongeveer 1,8 miljoen euro) per illegale uitzendgebeurtenis. Verder wordt in de vijf grootste radiosteden van Amerika jaarlijks twee keer per jaar een grote schoonveegactie georganiseerd. Hierbij wordt het gehele frequentiespectrum gemonitord. Alle geconstateerde illegale signalen worden uit de lucht gehaald. Gedurende het gehele jaar blijft de toezichthouder de bestuurlijke boetes uitschrijven en bij storing worden illegale radiozenders ook uit de lucht gehaald.

    radiopiraatetherpiraatetherFMAgentschap TelecomboeteNederlandAmerika

    Reacties

  1. TV-TIP Restaurants at the End of the World

    Restaurants at the End of the World
    National Geographic om 17:00 uur
    Op afgelegen eilandjes, in het ijs of boven op een klif; overal ter wereld vind je exclusieve restaurants in afgelegen oorden waar je niet even met bus 32 naartoe rijdt. In Restaurants at the End of the World reist chef-kok Kristen Kish de wereld rond op zoek naar dit soort culinaire hotspots. In deze eerste aflevering klautert ze naar de hooglanden van het Panamese Boquete. Hier, op 1700 meter boven zeeniveau, is een oude koffieplantage omgebouwd tot toprestaurant.

    TV-TIP Field Trip with Curtis Stone

    Field Trip with Curtis Stone
    24 Kitchen om 19:30 uur
    Voor de vaste kijker van MasterChef Australië is het een bekend gezicht: Curtis Stone. In Field Trip with Curtis Stone neemt de hippe chef het team van zijn Amerikaanse restaurant Maude mee op sleeptouw om op de grootste culinaire plekken ter wereld inspiratie op te doen voor het nieuwe menu en de wijnkaart van zijn sterrentent in Beverly Hills.

    Interview

    • *

      Paul de Leeuw

      Niet Klein Te Krijgen

      Voor Niet Klein Te Krijgen volgde Paul de Leeuw vijf ongeneeslijk zieke kinderen. En dat was – en is – voor iedereen even slikken.
      Reacties0 reactie(s)