Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    BREIN waarschuwt voor onveilig illegaal kijken

    BREIN krijgt volgens eigen zeggen elke week tientallen meldingen over onveilige internetsites die illegaal content van bijvoorbeeld bioscoopfilms aanbieden.
    Jarco Kriek
    2 februari 2019
    comments 3
    BREIN waarschuwt voor onveilig illegaal kijken
    Foto ANP

    Steeds meer mensen vinden het tv-abonnement van distributeurs als Ziggo en KPN of een bioscoopkaartje voor een film te prijzig. Om toch te kunnen kijken, wordt vaker naar een illegale kijkoplossing gezocht. Die wordt gevonden op internet. Maar sommige internetsites gebruiken boeken, films en series als lokaas. Het belangrijkste doel van internetcriminelen die deze internetsites beheren, is het achterhalen van inloggegevens van bezoekers. Het goedkoper naar een tv-zender of een film kijken, kan hierdoor uitlopen in een financiële kater.

     

    Illegaal kijken kan onveilig zijn

    Er zijn meerdere vormen van dit soort scamsites. In enkele gevallen wordt een internetsite van een bonafide IPTV-dienst of online streamngdienst nagemaakt. Met goedkope prijzen worden geïnteresseerde kijkers gelokt. Je moet dan natuurlijk wel jezelf even registreren en je betaalgegevens van je creditcard invoeren. Een andere vorm van ‘het vissen naar betaalgegevens’ is dat je een periode gratis mag kijken naar boeken, films, series of tv-zenders maar dat hiervoor wel een registratie inclusief betaalgegevens nodig zijn. Ondanks dat de drang om gratis naar een film te kijken die in de bioscoop wordt vertoond soms groot is, wordt aangeraden om nooit op dit soort internetsites je persoonlijke - en betaalgegevens achter te laten.

    BREINstichting BREINillegaaltvtelevisieabonnementfilmsbioscoopseriesboekeninternetonlineinternetcriminelenfraudephishingphishingmail

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)