Brexit: Uitzendlicenties tv-zenders Discovery verhuizen naar Nederland

Discovery is wereldwijd marktleider in real life entertainment. De uitzendlicenties van alle Europese pay-tv kanalen van het mediabedrijf zijn op dit moment nog in het Verenigd Koninkrijk gevestigd. In verband met de naderende Brexit dienen deze echter naar een land te verhuizen dat onderdeel van de Europese Unie is. Discovery heeft voor Nederland gekozen. Als gevolg van het verhuizen van de uitzendlicenties richt Discovery in Nederland een Europees operationeel hoofdkantoor op. Een aantal banen verhuist hierdoor van Londen naar Amsterdam. Dit heeft het mediabedrijf aan Totaal TV bevestigd.
Discovery, TLC en Eurosport
Discovery is al sinds 1989 in Nederland gevestigd, toen het bedrijf zijn eerste tv-zender Discovery Channel lanceerde. Het merkenportfolio van Discovery in Nederland bestaat uit acht zenders, waaronder de populaire zenders Discovery, TLC, ID en Eurosport. Dit besluit zorgt voor continuïteit van de diensten van Discovery voor de kijker in heel Europa.
Goede band met Nederland
JB Perrette, President & CEO Discovery International: "De Nederlandse regering en toezichthouders zijn een geweldige partner geweest tijdens onze besprekingen met hen met betrekking tot ons EU-Pay TV-portfolio. Ze hebben laten zien dat ze enorm toegewijd zijn en begrijpen goed wat onze zakelijke behoeften zijn. Daarnaast hebben ze de juiste stabiliteit en voorwaarden gecreëerd zodat wij een dynamische content- en creatieve hub kunnen oprichten die voorziet in de behoeften en wensen van Europa. Ik wil hen bedanken voor de prettige samenwerking gedurende dit hele proces." Kasia Kieli, President & CEO Discovery EMEA, vult aan: "We hebben al jaren een belangrijke basis in Nederland met ons kantoor in Amsterdam. Het is een dynamische markt en ik kijk er naar uit om onze relatie met Nederland verder te verdiepen door een operationeel Pay-tv hoofdkantoor voor onze Europese zenders op te richten."