Buitenlandse belangstelling voor Brava HDTV groot

Jur Bron, directeur van de Nederlandse klassieke HD zender Brava HDTV, blijft het absurd vinden dat UPC en Ziggo de zender niet doorgeven. De zender is in Nederland wel bij CanalDigitaal, CAIW, Kabel Noord, KPN en Hertzinger beschikbaar. Verreweg de meeste distributie heeft de HD zender echter buiten de Nederlandse landsgrenzen.
Brava HDTV werd overigens tot 1 januari wel doorgeven door Ziggo, waar de zender in het Z1 digitaal basispakket te zien was. De overeenkomst met tussen Ziggo en Brava HDTV was zo opgesteld dat Ziggo per maand de overeenkomst kon opzeggen. Bij UPC hebben de eigenaren Jur Bron en Gerard Ardesch voor Brava HDTV nooit een voet tussen de deur weten te krijgen. Dit leidde tijdens het verleden jaar gehouden HD dagen in Hilversum tot een verbale confrontatie tussen UPC Nederland directeur Diederik Karsten en Jur Bron.
In het buitenland is Brava HDTV bij de distributeurs geliefder dan in Nederland. Zo wordt de zender in België, Frankrijk, Tsjechië en Slowakije inmiddels doorgegeven. De komende maanden gaat de HD zender echter nog meer de grens over. Dan is deze ook te zien in Portugal, Spanje, Polen en Zwitserland. Hierbij wordt gebruikt gemaakt van de satellietdistributie die Brava HDTV heeft via het CanalDigitaal HD zenderpakket op de Astra3 satellietpositie. Omdat de zender nu via de Astra 1G satelliet wordt uitgezonden is het bereik in Europa groter. De kans is daardoor groter geworden dat Brava HDTV binnenkort ook in Scandinavië aangeboden gaat worden. Daarnaast is er vanuit Amerika belangstelling. Directeur Bron heeft inmiddels al meerdere keren Amerika bezocht om daar gesprekken te voeren met HD aanbieders.










