Canal Digitaal bevestigt einde levering CI+ module voor smartcard

Satellietkijkers die in de toekomst met een smartcard via een eigen televisie of decoder via de satelliet naar het zenderaanbod willen blijven kijken, kunnen nog voor een korte tijd de benodigde CI+ module met smartcard kopen. Dit bevestigt Ingrid Timmer van Canal+ Nederland namens Canal Digitaal aan Totaal TV. Canal Digitaal heeft dealers geïnformeerd dat de productie van de witte 3.5 CI+ module is gestopt. Dit is de enige door Canal Digitaal goedgekeurde module om in combinatie met een smartcard naar gecodeerde zenders te kijken. “Wij verwachten binnenkort door onze voorraad heen te zijn. Dit betekent dat wij vanaf dat moment geen nieuwe modules meer kunnen leveren aan groothandels, dus hun voorraad is eindig”, aldus Timmer.
Smartcard
Gelijktijdig is Canal Digitaal bij door de voorraad nog beschikbare smartcards. Deze zijn overigens officieel niet meer te koop en worden alleen nog gebruikt ter vervanging van defecte geactiveerde smartcards. Zowel de witte 3.5 CI+ module als smartcard worden blijvend door Canal Digitaal ondersteund. Dit betekent dat ook het kijken naar gecodeerde smartcards met module en smartcard door Canal Digitaal blijft worden ondersteund. Alleen als modules of smartcards defect gaan en de voorraad voor vervanging op is, wordt als vervanging een CI+ module met geïntegreerde smartcard of een bruikleendecoder met geïntegreerde smartcards door Canal Digitaal geleverd.
Laatste kans
Voor gebruikers van een satellietontvanger met interne kaartlezer die op basis van emulatie (multicas) geschikt is gemaakt voor gebruik met de Canal Digitaal smartcard is het een laatste kans om een witte 3.5 CI+ module te kopen. Canal Digitaal is voornemens om op enig moment een oudere coderingsnorm uit te faseren. Hierdoor werken de interne kaartlezers op basis van emulatie in combinatie met de Canal Digitaal smartcard niet meer. Het kijken met smartcard op deze satellietontvangers is dan alleen nog mogelijk in combinatie met de witte CI+ module, mits de satellietontvanger natuurlijk over een CI-slot beschikt.