Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Canal Digitaal lijkt aan te sturen op wijzigingen op satelliet

    Het is niet uitgesloten dat er binnen afzienbare tijd wijzigingen worden doorgevoerd in het satellietaanbod van Canal Digitaal.
    Jarco Kriek
    4 maart 2024
    comments 1
    Canal Digitaal lijkt aan te sturen op wijzigingen op satelliet

    Canal Digitaal gebruikt hoofdzakelijk de Astra3-satelliet van provider SES voor de distributie van tv- en radiozenders. Op deze satelliet, die op 23,5 graden oost te vinden is, hebben Canal Digitaal en TV Vlaanderentwee twee nieuwe transponders in gebruik genomen. Het gaat om transponders die uitzenden op 12051 MHz verticaal en 12263 MHz verticaal. Op deze zenders wordt hetzelfde aanbod gedistribueerd als op de transponders die uitzenden op respectievelijk 11865 MHz verticaal en 11876 MHz verticaal.

     

    Onduidelijkheid

    Dit lijkt te duiden op een komende transponderwissel die eigenaar Canal+ Luxembourg wil doorvoeren. Navraag bij de provider brengt vooralsnog geen duidelijkheid. Een woordvoerder laat weten dat Canal Digitaal continu dingen aan het testen is om de meest optimale service te kunnen (blijven) leveren.

     

    Zuid-Europa

    Het meest waarschijnlijk is een transponderwissel. Als we dieper in het verleden kijken, zien we met name voor de transponder die de uitzendfrequentie 11865 MHz verticaal gebruikt diverse meldingen over slechtere ontvangst in de Zuid-Europese landen Portugal en Spanje. Het gaat om meldingen van expats en vakantiegangers stammend uit de periode vanaf 2017. Oorzaak is interferentie van de nabijgelegen nieuwere BADR-satelliet op 26 graden oost. Het signaal van deze satelliet is in Portugal en Spanje sterker omdat de streek meer in de richting van het centrum van de footprint van de BADR ligt. Beide landen liggen in de footprint van de Astra3-satelliet juist meer naar buiten. Op de BADR-satelliet is een transponder actief die te ontvangen is via 11862 MHz verticaal. Iets soortgelijks is aan de hand met de transponder die door Canal Digitaal op 11876 MHz horizontaal wordt gebruikt. Op de BADR-satelliet is een transponder actief via 11881 MHz horizontaal .

    Canal DigitaalCanal+ LuxembourgCanal+satellietAstra3SES

    Reacties

  1. TV-TIP Boerderij van Dorst

    Boerderij van Dorst
    NPO 3 om 20:25 uur
    Noraly Beyer en Frank van Leeuwen komen Raven van Dorst helpen op de boerderij. Samen leggen ze een wijngaard aan. Raven en Noraly halen de wijnranken op, waarna Frank en Raven ze planten. Noraly verzorgt een uitgebreid diner en Frank sluit de avond met Raven af in de hottub. De volgende dag spannen ze de ijzerdraden voor de druiven, bouwen Frank en Raven een krabpaal voor de geiten en zaait Noraly een nieuw gewas in.

    TV-TIP De Kroesjes: Viva Familia

    De Kroesjes: Viva Familia
    TLC om 20:30 uur

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)