Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    CanalDigitaal verhuist NPO-radiozenders naar Astra3

    De zes landelijke radiozenders van de NPO zijn in de toekomst alleen nog via de Astra3-satelliet op 23,5 graden oost te beluisteren.
    Jarco Kriek
    5 juni 2014
    comments 14
    CanalDigitaal verhuist NPO-radiozenders naar Astra3

    De zes landelijke radiozenders van de NPO zijn in de toekomst alleen nog via de Astra3-satelliet op 23,5 graden oost te beluisteren. Testuitzendingen op deze satelliet zijn al begonnen.

    De verhuizing van de landelijke radiozenders van de Nederlandse publieke omroep (NPO) is een direct gevolg van het aflopen van de huidige distributieovereenkomst tussen de NPO en CanalDigitaal-eigenaar M7 Group. De huidige overeenkomst loopt nog tot en met 31 juli. De NPO betaalt tot dan voor de doorgifte van de drie landelijke tv-zenders en zes landelijke radiozenders via de Astra1-satelliet. Vanaf 1 augustus treedt een nieuwe distributieovereenkomst in werking waarbij M7 Group voor de doorgifte van landelijke NPO tv- en radiozenders moet betalen. De verplichte doorgifte via de Astra1-satelliet waarvan nu sprake is, vervalt hierdoor.

    Astra3

    M7 Group lijkt de nieuwe distributieovereenkomst aan te grijpen om in ieder geval de zes landelijke radiozenders naar de Astra3-satelliet te verhuizen. Bandbreedte op de Astra3-satelliet is goedkoper dan de Astra1-satelliet waar de radiozenders al jarenlang op uitzenden. De zes landelijke radiozenders zijn op dit moment al via de Astra3-satelliet te ontvangen. De uitzendfrequentie is 11.914 GHz H – 27500 – 5/6. De verwachting is dat CanalDigitaal de verspreiding van de radiozenders vanaf 1 augustus via de Astra1-satelliet gaat staken. M7 Group en CanalDigitaal hebben daar echter nog geen mededelingen over gedaan.

    Ongecodeerd

    Of de zes landelijke NPO-radiozenders ook in de toekomst – net als nu – ongecodeerd blijven uitzenden, is nog maar de vraag. De drie landelijke tv-zenders gaan vanaf 1 augustus deel uitmaken van de pakketstructuur van CanalDigitaal. Het gratis bekijken via een geregistreerde smartcard – ook wel Free To View genoemd – is dan niet meer mogelijk. Eerder liet M7 Group aan Totaal TV weten dat het nog met de NPO in gesprek is over mogelijk blijvende ongecodeerde satellietverspreiding van radiozenders.

    CanalDigitaalM7 Group. NPO. publieke omroepradioNPO Radio 1NPO Radio 2NPO 3FMNPO Radio 4NPO Radio 5NPO Radio 6Nederland 1Nederland 2Nederland 3satellietAstra3Astra1SES

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)