Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Channel 4 maakt toch winst

    Dat de thee weer niet zo heet wordt gedronken als dat die wordt opgedient is wel duidelijk uit de positieve resultaten die Channel 4 ondanks alles behaalde. De Britse zender blijft echter roepen enorme verliezen te verwachten.
    Jan-Hein Visser
    7 mei 2009
    comments 0
    Channel 4 maakt toch winst
    Channel 4 heeft over het afgelopen zakelijke jaar een bescheiden winst gemaakt en doet het daarmee in feite zeer goed. De Britse zender, die als publiek kanaal fungeert maar haar inkomsten uit reclame haalt, zag een scherpe daling van de reclameopbrengsten maar wist ook veel te besparen.

    Deze week maakte de Britse omroep bekend dat ze een winst van ongeveer €2 miljoen hebben behaald. En dat is op zich een prestatie in wat economisch voor de Britse media de moeilijkste in tijden is. Het jaar ervoor had de zender een half miljoen winst gemaakt. De zender heeft het net als andere Britse omroepen zoals ITV en Five moeilijk door de economische crisis maar ook stijgende kosten zoals voor de digitalisering.

    Volgens Channel 4 is het vooral te danken aan de bezuinigingen (waaronder een niet gering aantal ontslagen) dat de zender toch met een positief resultaat kon komen. De zender verwacht in de komende jaren echter grote verliezen. Of die verwachtingen reëel zijn of meer een roep naar de politiek is niet geheel duidelijk. Wel verwacht de omroep nog verder dalende reclame-inkomsten voor de komende jaren en daartegenover stijgende kosten die de digitalisering met zich meebrengt. Channel 4 is ongecodeerd te bekijken via Astra 2.


    Channel 4

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)