Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Commerciële omroepen en zenderexploitant willen wijziging voorwaarden lokale DAB+ uitzendvergunning

    Als het aan meerdere marktpartijen ligt, moet het ministerie van Economische Zaken en Klimaat de vergunningsvoorwaarden voor lokaal DAB+ wijzigen.
    Jarco Kriek
    17 april 2024
    comments 0
    Commerciële omroepen en zenderexploitant willen wijziging voorwaarden lokale DAB+ uitzendvergunning

    De internetconsultatie over de vergunningsvoorwaarden die het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) en toezichthouder Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) aan geïnteresseerde kleine commerciële omroepen hebben gesteld, moet volgens diverse belanghebbenden worden aangepast. Diverse kleine commerciële omroepen, belangenvereniging van kleine commerciële omroep KCRO en zenderexploitant Radio Netwerk Nederland hebben openbaar hun bedenkingen kenbaar gemaakt.

     

    Wijzigingen

    Uit de ingezonden reacties op de internetconsultatie komen meerdere pijnpunten binnen door EZK voorgestelde vergunningsvoorwaarden naar voren. Het kunnen uitzenden van het gelijke programma via meerdere uitzendrasters (allotments) zou mogelijk moeten worden. EZK stelt voor dat kleine commerciële omroepen wel uitzendvergunningen voor meerdere allotments aanvragen, maar dienen wel op elk allotment een afwijkend programma uit te zenden. Verder zijn er bedenkingen over minimale indoordekking van het signaal. Hierdoor moeten meer zenders binnen een allotment worden ingezet. Dit maakt de kosten voor deelnemende omroepen binnen een allotment hoger. Dit te meer omdat RDI in de voorgestelde voorwaarden stelt dat het maximale zendvermogen 1 kW mag zijn. Zenderexploitant Radio Netwerk Nederland stelt voor om het maximale vermogen naar 5 kW te verhogen. En zo zijn er nog meerdere punten voor wijziging in de definitieve voorwaarden voorgesteld. Ook wordt gewezen dat uit de afgelopen jaren experimenteel uitzenden via lokaal DAB+ - zelfs met veel minder regels en voorwaarden – blijkt dat dit geen winstgevend maar juist een verliesgevende exploitatie is.

     

    Afwachten

    Voor kleine commerciële omroepen breekt nu na het sluiten van de internetconsultatie een tijd aan waarin het geduldig moet wachten op mogelijke wijzigingen die EZK en RDI doorvoeren met betrekking tot de vergunningsvoorwaarden. Voor kleine commerciële omroepen die op dit moment al via lokaal DAB+ uitzenden en dit in de toekomst willen blijven doen, gaat de tijd dringen. Zij moeten de huidige DAB+ uitzendingen op 31 augustus staken. Het is nog maar de vraag of de uitzendingen vanaf 1 september kunnen worden voortgezet met een nieuwe uitzendvergunning. De kans dat dit bij veel kleine commerciële omroepen gaat lukken is klein, zo laten diverse marktpartijen in een reactie aan Totaal TV weten.

    EZKRDIRijksinspectie Digitale InfrastructuurDAB+radiodigitaaluitzendvergunning

    Reacties

  1. TV-TIP Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    Louis Theroux: Shooting Joe Exotic
    NPO 3 om 22:00 uur
    Louis Theroux reist opnieuw naar Oklahoma om te zien wat er sindsdien is gebeurd. Joe Exotic, ook bekend als Joseph Allen Maldonado-Passage, verblijft vandaag in een federale gevangenis voor een moordplot en aanklachten voor dierenmishandeling.

    TV-TIP De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander

    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
    NPO 2 om 23:20 uur
    Wie was Sigmund Freud en hoe werd zijn denken gevormd door zijn positie als Jood in Europa aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog? De documentaire onderzoekt hoe Freuds ervaringen met uitsluiting in Wenen en Praag, en later de dreiging van het nazisme, doorwerkten in zijn ideeën over het menselijk bewustzijn, macht en kwetsbaarheid.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide