Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Connected TV verovert Nederlandse huiskamer

    In de Nederlandse huiskamers staan steeds meer platte televisies die draadloos of via een kabelverbinding op internet zijn aangesloten. Deze nieuwe televisies worden ook wel connected televisies genoemd.
    Jarco Kriek
    21 mei 2011
    comments 0
    Connected TV verovert Nederlandse huiskamer

    In de Nederlandse huiskamers staan steeds meer platte televisies die draadloos of via een kabelverbinding op internet zijn aangesloten. Deze nieuwe televisies worden ook wel connected televisies genoemd.

    Uit cijfers van het onderzoeksbureau GfK die door iMMovator zijn bekend gemaakt blijkt er op dit moment 420.000 connected TV televisietoestellen verkocht zijn. Dat is 22 procent van het totaal aantal verkochte televisies. In het lopende jaar stijgt dit aantal door naar 885.000 toestellen. Aan het einde van volgend jaar is dit aantal met 1,2 miljoen ruimschoots de grens van een miljoen gepasseerd. In 2012 worden er dan voornamelijk nog connected TV televisietoestellen in de winkels verkocht. Slechts een derde van de in 2012 verkochte televisie kan niet aan internet gekoppeld worden.

    Door de verkoop van meer connected televisies is WebTV volgens GfK aan een snelle opmars bezig. De penetratie van WebTV was in 2010 nog slechts 8 procent. Dit jaar stijgt het door naar 20 procent, in 2012 naar 36 procent en in 2013 naar 56 procent. Barbara Schouten van GfK hierover: "Deze nieuwe vorm van televisie kijken maakt het mogelijk om films en tv series via ’Apps’ op je tv te bekijken maar ook het gebruik van andere applicaties zoals beursnieuws, YouTube, social media en het weer te raadplegen. Bij een enkele tv is het al mogelijk om naast de ’Apps’ ook direct het internet op te gaan en vrij te kunnen surfen. In 2011 wordt dit de nieuwe standaard.”

    Connected TVWebTVinternetiMMovatorGfK

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)