Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    DAB+ leidend bij uitzendvergunning

    DAB+ wordt in de komende jaren de belangrijkste manier van etherdistributie van landelijke radiozenders. Naar het lijkt wordt DAB+ leidend bij nieuwe uitzendvergunningen.
    Jarco Kriek
    7 juni 2015
    comments 12
    DAB+ leidend bij uitzendvergunning

    DAB+ wordt in de komende jaren de belangrijkste manier van etherdistributie van landelijke radiozenders. Naar het lijkt wordt DAB+ leidend bij nieuwe uitzendvergunningen.


    De uitzendvergunningen voor landelijke FM-frequenties voor gebruik door commerciële omroepen moeten in 2017 vernieuwd worden. Op dit moment is daarbij het gebruik van FM het belangrijkst. Wel moeten landelijke commerciële omroepen ook via DAB+ te beluisteren zijn. Bij de nieuwe uitzendvergunningen die voor de periode vanaf 2017 worden uitgegeven, lijkt dit te worden omgedraaid. DAB+ wordt dan de leidende uitzendtechniek waarbij FM geldt als aanvullende vorm van etherdistributie. Op deze manier wordt het voor commerciële omroepen makkelijker om FM-etherverspreiding te stoppen. Het ministerie van Economische Zaken – die de vergunningen verleent – onderzoekt op dit moment het stoppen van FM-etherverspreiding van radiozenders. Commerciële radiozenders hebben al aangegeven uiterlijk in 2023 de stekkers uit FM-zenders te willen halen.

    DAB+radioDigital Radio PlusDABGfKetheretherradioFM

    Reacties

  1. Interview

    • *

      Vivienne van den Assem

      Nederland met vakantie

      Vivienne van den Assem presenteert Nederland met Vakantie. Dat is, zeg maar, een mix van Hart van Nederland, RTL Boulevard, Campinglife en MAX Vakantieman.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide