Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Derde van Nederlandse huishoudens heeft geen streamingabonnement

    Een op de drie Nederlandse huishoudens heeft geen streamingabonnement. Netflix blijft marktleider, terwijl Videoland verder groeit.
    Jarco Kriek
    10 september 2026
    comments 5
    Derde van Nederlandse huishoudens heeft geen streamingabonnement
    Foto Getty Images

    Een derde van de Nederlandse huishoudens (33 procent) heeft geen abonnement op een streamingdienst zoals Netflix, Videoland of HBO Max. Dat blijkt uit het onderzoek van Telecompaper over het tweede kwartaal van dit jaar.

     

    Vooral leeftijd speelt daarbij een belangrijke rol. Van de 68-plussers heeft bijna tweederde geen streamingabonnement. Onder huishoudens van 25 tot 34 jaar is dat slechts 18 procent. Van alle Nederlandse huishoudens neemt 21 procent één streamingdienst af, 17 procent heeft twee abonnementen en 12 procent drie. Nog eens 17 procent betaalt voor vier of meer SVOD-diensten.

     

    Jongeren stapelen abonnementen

    Vooral jongere huishoudens combineren meerdere streamingdiensten. Een kwart van de groep tussen de 16 tot 24 jaar heeft vier of meer abonnementen. Bij de groep van 25 tot 34 jaar loopt dat zelfs op tot 30 procent. Onder 68-plussers heeft slechts 4 procent minimaal vier streamingabonnementen.

     

    Netflix blijft grootst, Videoland wint terrein

    Netflix blijft met afstand de grootste streamingdienst van Nederland. In het tweede kwartaal bereikte Netflix 50 procent van de huishoudens, een procentpunt minder dan een jaar eerder. Het bereik daalde binnen vrijwel alle leeftijdsgroepen, met uitzondering van de 68-plussers. Videoland verstevigde ondertussen zijn positie als grootste Nederlandse uitdager. Het aandeel huishoudens met Videoland steeg van 22 naar 24 procent. Dit komt onder meer doordat Ziggo en KPN Videoland als keuze bij loyaliteitsprogramma’s inzetten en Odido en DELTA de streamingdienst hebben toegevoegd aan aanvullende abonnementen. Daarachter volgen Disney+, Prime Video, HBO Max en NPO Start/Plus. Het aandeel van NPO steeg op jaarbasis van 11 naar 12 procent.

     

    Netflix is binnen alle soorten huishoudens de meest gebruikte streamingdienst en heeft het grootste bereik bij gezinnen met kinderen. Ook Videoland en Disney+ zijn bij deze huishoudens relatief populair. De cijfers zijn gebaseerd op onderzoek via het Consumer Insights-panel van Telecompaper.

    streamingSVODNetflixVideolandDisney+NPOHBO MaxAmazon Prime VideoTelecompaperkijkonderzoek

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Door dik en dun

    Zappbios: Door dik en dun
    NPO 3 om 15:30 uur
    De twaalfjarige Ben heeft een grote liefde voor koken en muziek. Wanneer hij verliefd wordt op zijn klasgenote Klara, probeert hij haar aandacht te winnen door zijn eetgewoonten te veranderen. Maar al snel ontdekt Ben dat het niet gaat om kleiner worden, maar om groot durven zijn als wie je bent.

    TV-TIP Een jaar in vogelvlucht

    Een jaar in vogelvlucht
    NPO 2 om 20:30 uur
    Van de nieuwjaarsduik tot carnaval en rietsnijden, Huub verkent winterse tradities en hun betekenis. Over gezondheid, saamhorigheid, vakmanschap en slimme manieren om gebruiken levend te houden tijdens de wintermaanden.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)