Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Digitenne in DVB-T2 voor het einde van 2019 in de Randstad

    KPN is bezig met de landelijke uitrol van de uitzendnorm DVB-T2 voor ethertelevisie. Het telecombedrijf heeft tot en met april de planning van de omzetting van DVB-T naar DVB-T2 bekendgemaakt.
    Jarco Kriek
    18 oktober 2018
    comments 4
    Digitenne in DVB-T2 voor het einde van 2019 in de Randstad
    Foto ANP

    Uit deze planning blijkt dat de uitrol van DVB-T2 in Nederland langer duurt dan van te voeren werd ingeschat. In eerste instantie bracht KPN via het eigen gebruikersforum naar buiten dat Digitenne uiterlijk eind april overal in Nederland in de uitzendnorm DVB-T2 in combinatie met HEVC (H.265) beschikbaar zou zijn. De eerste tekenen van een mogelijke vertraging waren enkele weken geleden zichtbaar. KPN-woordvoerder Stijn Wesselink laat Totaal TV weten dat KPN de omzetting van Digitenne naar DVB-T2 zorgvuldig wil voltooien. Officieel heeft KPN ook niet gecommuniceerd dat eind april overal in Nederland DVB-T2 operationeel zou zijn. Volgens de nieuwe uitzendvergunning voor Digitenne heeft KPN tot het einde van 2019 de tijd om de omschakeling naar DVB-T2 te voltooien. Wesselink stelt dat KPN in de Randstad voor het einde van 2019 digitale ethertelevisie in DVB-T2  gaat aanbieden.

     

    Smartcard

    Nu KPN het tijdschema voor de verdere uitrol naar de nieuwe uitzendnorm bekend heeft gemaakt, blijkt dat het telecombedrijf op dit moment nog niet kan aangeven wanneer Digitenne in de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht naar DVB-T2 wordt omgezet. Na de omzetting blijft het zenderaanbod van Digitenne hetzelfde, maar zijn de zenders in Full HD 1080P/50 te bekijken. Voor de abonnee van Digitenne brengt de omzetting de nodigde veranderingen met zich mee. Zo kan niet meer direct via de televisie naar het zenderaanbod van Digitenne gekeken worden. Voor DVB-T2 levert KPN namelijk alleen een bruikleendecoder en geen losse CI-insteekmodule en smartcard meer. Het uitstel voor onbepaalde tijd in de Randstad betekent dus dat Digitenne-abonnees in deze provincies langer met de huidige ontvangers en direct via de televisie naar tv-zenders kunnen blijven kijken. Maar dan wel in veel mindere SD-beeldkwaliteit in vergelijking met het Full HD beeld van Digitenne in DVB-T2.

    KPNDigitenneDVB-TDVB-T2HEVCH.265CI-moduleinsteekmodulesmartcard

    Reacties

  1. TV-TIP Down the Road

    Down the Road
    NPO 3 om 20:25 uur
    Nauwelijks bekomen van het afscheid van thuis, de vliegreis en de eerste Thaise indrukken, heeft Dieter een nieuwe hobbel voor zijn reisgenoten in petto: een fietstocht door Chiang Mai. Terwijl Bob, Ruben en Anne-Sophie vol zelfvertrouwen op hun stalen ros klimmen, is Ellen wat minder positief gestemd. Als de ketting op zo’n honderd meter van het startpunt ook nog eens van haar roze driewieler vliegt, krijgt de normaal gesproken zo vrolijke Ellen een fikse zenuwinzinking.

    TV-TIP Weg van Jou

    Weg van Jou
    RTL 8 om 20:25 uur
    De ambitieuze Evi (Katja Herbers) hoopt op een baan in Rio de Janeiro. Het loopt net anders: haar chef geeft haar de verantwoordelijkheid over een groot project in Terneuzen. De stadse Evi kan maar moeilijk wennen in Zeeland en ze wil het liefst zo snel mogelijk terug naar Rotterdam. Tot ze schipper Stijn (Maarten Heijmans) ontmoet.

    Interview

    • *

      Monic Hendrickx

      Arcadia

      Monic Hendrickx en regisseur Tim Oliehoek vonden het fijn om een tijdje in de futuristische wereld van de nieuwe serie Arcadia rond te lopen, maar ze zouden daar nooit willen wonen.
      Reacties0 reactie(s)