Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Digitenne krimpt, maar gebruik groeit: slimme rol als extra tv-oplossing binnen KPN

    Het aantal abonnees van Digitenne blijft dalen, maar dat betekent niet dat de dienst aan belang verliest.
    Jarco Kriek
    29 april 2026
    comments 3
    Digitenne krimpt, maar gebruik groeit: slimme rol als extra tv-oplossing binnen KPN

    Integendeel zelfs: binnen het ecosysteem van KPN krijgt Digitenne een tweede leven als aanvullende tv-oplossing voor bestaande klanten. Uit recente cijfers blijkt dat Digitenne nog 55.000 abonnees telt. Dat zijn er minder dan de 64.000 van een jaar eerder. De daling is al langer zichtbaar: tien jaar geleden stond de abonnee-teller zo’n 350.000 en vijftien jaar geleden tikte Digitenne de grens van een miljoen abonnees aan.

     

    Van hoofdproduct naar extra tv-optie

    De afname van het aantal abonnees heeft meerdere oorzaken. De opkomst van glasvezel en streamingdiensten speelt een belangrijke rol, net als de gestegen abonnementsprijs. Waar Digitenne ooit een goedkoop alternatief voor kabel was, is die positie grotendeels verdwenen.

     

    Toch zegt het abonneeaantal niet alles. Steeds meer klanten van KPN gebruiken Digitenne namelijk niet als hoofdproduct, maar als extra dienst. TV+ en Interactieve TV-klanten kunnen voor een relatief laag bedrag een extra decoder huren en daarmee ook via de ether televisie kijken.

    Hierdoor ligt het daadwerkelijke gebruik van Digitenne aanzienlijk hoger dan het aantal betalende abonnees doet vermoeden. Volgens eerdere berichtgeving maken zelfs honderdduizenden klanten op deze manier gebruik van het DVB-T2-netwerk.

     

    Ideaal voor tweede tv en flexibel kijken

    De kracht van Digitenne zit vooral in de eenvoud. Geen internetverbinding nodig, geen bekabeling door het huis en eenvoudig te gebruiken op een tweede of derde tv. Juist in die rol blijft het product relevant, bijvoorbeeld in de slaapkamer, caravan of op plekken waar wifi minder stabiel is.

     

    Voor KPN is Digitenne daarmee een strategische aanvulling geworden op IPTV. Het zorgt voor extra flexibiliteit binnen bestaande abonnementen en verlengt de levensduur van het netwerk.

     

    Toekomst na 2030 onzeker

    De toekomst van Digitenne is echter niet onbeperkt zeker. KPN beschikt over een vergunning voor het gebruik van de etherfrequenties tot 1 februari 2030. Wat daarna gebeurt, is nog onduidelijk. Internationaal wordt gekeken naar alternatieven, zoals distributie via 5G Broadcast of volledig IP-gebaseerde oplossingen. Daardoor staat het voortbestaan van DVB-T2 op langere termijn onder druk.

     

    Voorlopig blijft Digitenne echter bestaan, mede omdat het een belangrijke rol vervult voor huishoudens zonder stabiele internetverbinding en als aanvullende tv-oplossing binnen bestaande pakketten.

     

    Niche voor digitenne

    Digitenne is allang niet meer het massaproduct van vroeger, maar heeft zich ontwikkeld tot een niche met duidelijke meerwaarde. Minder abonnees, maar meer gebruik: dat is de nieuwe realiteit van tv via de ether.

    KPNDigitennetvtelevisieTV+OiTV

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Jongens

    Zappbios: Jongens
    NPO 3 om 15:35 uur
    Na de dood van hun moeder wonen Sieger en zijn oudere broer Eddy samen met hun vader Theo. Eddy wil graag motorcrossen, maar dat mag niet van zijn bezorgde vader. Sieger doet fanatiek aan atletiek. Bij de trainingen ontmoet hij hoogspringer Marc. Terwijl om hem heen nieuwe liefdes openbloeien, ontdekt ook Sieger de liefde.

    TV-TIP Stand van Nederland

    Stand van Nederland
    NPO 2 om 22:35 uur
    Sam Hagens en Josse de Voogd lopen door het Zeeuwse Zuid-Beveland, van de gemeente Goes naar de gemeente Reimerswaal. Geloof, traditie en gemeenschapszin zijn hier nauw verweven met het dagelijks leven. Maar hoe vertaalt dit zich naar de politieke keuzes van vandaag?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)