Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    DSL groeit harder dan glasvezel bij KPN

    Het aantal nieuwe klanten dat bij KPN tv-diensten afneemt, is bij het koperdraadnetwerk hoger dan bij de moderne glasvezelnetwerken.
    Jarco Kriek
    26 april 2014
    comments 2
    DSL groeit harder dan glasvezel bij KPN
    Foto: ANP

    Het aantal nieuwe klanten dat bij KPN tv-diensten afneemt, is bij het koperdraadnetwerk hoger dan bij de moderne glasvezelnetwerken. Dat blijkt uit de kwartaalcijfers van het telecombedrijf.

    KPN boekte een winst van 62.000 klanten bij het tv-product Interactieve TV. Het aantal klanten dat via glasvezel diensten bij KPN afneemt, steeg in het eerste kwartaal 17.000. Dat is iets meer dan een kwart van het aantal nieuwe Interactieve TV-klanten. In totaal biedt KPN via glasvezel 501.000 klanten triple play-diensten aan. Naast tv wordt hierbij ook internet en telefonie geleverd. Door de geringe stijging van het aantal klanten dat via glasvezel diensten afneemt, is het aantal actieve glasvezelaansluitingen met een procent tot 29 procent gedaald.

    Netwerk van de toekomst

    Glasvezel is volgens velen het netwerk van de toekomst omdat bandbreedte vrijwel onbeperkt is. Groot voordeel van glasvezel is dat providers bij internet symmetrische snelheden kunnen leveren. Hierbij zijn up- en downloadsnelheid gelijk. In Nederland wordt door serviceprovider Tweak in enkele plaatsen via het Reggefiber glasvezelnetwerk internetsnelheden tot 1Gbps aan consumenten geleverd. In Nederland wordt alleen via glasvezel symmetrische internetsnelheden aan de consument geleverd. Reggefiber is een glasvezelnetwerkexploitant die grotendeels eigendom van KPN is.

    TV blijft achter

    Tegen het grote voordeel van symmetrische internetsnelheden staat nog steeds dat er onder KPN-klanten twijfels zijn over de geleverde beeldkwaliteit bij Interactieve TV. KPN biedt in vrijwel alle gevallen HD- en SD-zenders met minder bandbreedte ten opzichte van de twee grootste concurrenten UPC en Ziggo. KPN wil in de toekomst via glasvezel de bandbreedte van het tv-aanbod verhogen waardoor een betere beeldervaring moet ontstaan.

    KPNInteractieve TVinternetsymmetrischReggefibertriple playAlles-in-1bandbreedtebeeldkwaliteitDigitennetelevisietvglasvezelADSLVDSLDSLconcurrentie

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)