Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Duidelijkheid open kabelnetwerk Ziggo: nog even geduld

    Een uitspraak van CBb over WBA-besluit dat tot het openbreken van het kabelnetwerk van Ziggo kan leiden, wordt niet in januari verwacht.
    Jarco Kriek
    10 januari 2020
    comments 2
    gerechtsgebouw rechter uitspraak
    Foto ProShots

    VodafoneZiggo ging bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in beroep tegen het WBA-besluit van Autoriteit Consument & Markt (ACM) dat tot regulering – en dus het openbreken – van het kabelnetwerk van Ziggo op 1 oktober 2018 heeft geleid. Dit besluit heeft de weg vrijgemaakt die uiteindelijk moet leiden tot concurrentie op het kabelnetwerk van VodafoneZiggo bedrijfsonderdeel Ziggo. Zogenaamde toetreders kunnen hierdoor vaste diensten zoals tv en internet via de kabels van Ziggo aan Nederlanders gaan leveren. Onder meer T-Mobile, YouCa en Caiway hebben aangegeven interesse in het leveren van diensten via het kabelnetwerk van Ziggo te hebben.

     

    Nog geen concurrentie kabel Ziggo

    Hoewel het kabelnetwerk van Ziggo formeel op 1 oktober 2018 is gereguleerd en dus is opengebroken, heeft dit tot op heden niet geleid tot concurrentie op het kabelnetwerk van Ziggo. De huidige tariefstelling voor toegang tot dit kabelnetwerk en te leveren wholesalediensten komt niet overeen met verwachtingen van toetreders. Maar voordat hierover verder wordt gesproken, wordt eerst de uitspraak van het CBb afgewacht. Mocht VodafoneZiggo namelijk in het gelijk worden gesteld dan wordt regulering van het kabelnetwerk teruggedraaid.

     

    Uitspraak CBb

    Wanneer CBb uitspraak in de beroepszaak doet, is op dit moment nog niet bekend. Het hoogste rechtsorgaan voor bedrijfszaken in Nederland heeft de uitspraak inmiddels twee keer uitgesteld. Naar het nu uitziet, wordt een uitspraak in februari verwacht. Het kan echter zijn dat vanwege complexibiliteit van de casus een uitspraak nog verder wordt uitgesteld.

     

    Kabel Ziggo vooralsnog niet open

    Maar ook als CBb het besluit van ACM overeind houdt dan resteert nog een lange weg tot het moment dat de eerste toetreder diensten via de kabels van Ziggo gaat aanbieden. ACM moet namelijk daarna bestuderen of de tarieven die VodafoneZiggo op dit moment voorstelt voor toegang tot het kabelnetwerk van Ziggo en bijbehorende wholesalediensten naar beneden bijgesteld kunnen worden. Potentiële toetreders vinden de nu voorgestelde tarieven te hoog. Pas als ACM de tarieven definitief heeft vastgesteld, kunnen toetreders bestuderen of het rendabel is om diensten via het Ziggo-kabelnetwerk te gaan leveren. Dit hele traject zou zomaar het gehele jaar 2020 of wellicht zelfs nog langer in beslag kunnen nemen.

    ZiggoVodafoneZiggoAutoriteit Consument & MarkrACMCollege van Beroep voor het bedrijfslevenCBbopenbreken kabelreguleringWBA-besluitmarktanalysebesluittvtelevisieinternetconcurrentieT-MobileYouCaCaiwayDelta Fiber NLEQT

    Reacties

  1. TV-TIP The Masked Singer

    The Masked Singer
    RTL 4 om 20:00 uur
    Ruben Nicolai stelt de laatste vijf kandidaten van dit seizoen voor. Panelleden Carlo Boszhard, Buddy Vedder, Monica Geuze, Loretta Schrijver en Gerard Joling mogen direct aan de slag: twee van de nieuwkomers vallen af.

    TV-TIP Nations League (v): Engeland - Nederland

    Nations League (v): Engeland - Nederland
    NPO 3 om 20:21 uur
    Na de pijnlijke nederlaag tegen onze zuiderburen leek het Nations League-avontuur van de Oranje Leeuwinnen al voorbij voordat het überhaupt begonnen was. De wedstrijd tegen verliezend de WK-finalist Engeland stond immers óók nog op de kalender. Tot ieders verbazing werd de ploeg van Sarina Wiegman eind ­september met 2-1 terug naar huis gestuurd. Op ’t heilige gras van Wembley zijn de Britse dames nu uit op revanche.

    Interview

    • *

      Leo Blokhuis

      Top 2000 Quiz

      Het was het jaar waarin Coldplay definitief doorbrak, het internet ontplofte, maar ook de onzekerheid of er nog wel leven zou zijn na 2000. Het jaar 1999 herinnert fans van NPO Radio 2 echter nog aan iets heel ánders, namelijk aan de start van de Top 2000.
      Reacties0 reactie(s)