Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Eemland Radio stopt uitzendingen via FM en gaat online verder

    Eemland Radio staakt 28 februari net voor middernacht de etherdistributie in en om Amersfoort. Maar dit betekent niet het einde van de radiozender.
    Jarco Kriek
    25 februari 2025
    comments 1
    Eemland Radio stopt uitzendingen via FM en gaat online verder

    Eemland Radio moet de FM-distributie staken omdat toezichthouder Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) de uitzendvergunning niet verlengd. De radiozender maakt gebruik van een kavel die twee jaar geleden werden geveild omdat de oorspronkelijke vergunninghouders er geen gebruik meer van maakten, vooral vanwege het geringe bereik. De huidige en op 28 februari eindigende FM-distributie heeft voor Eemland Radio nostalgische waarde. Veertig jaar geleden zond de radiozender als piraat op deze frequentie uit en was het een populaire zender in Amersfoort. Eemland Radio werd echter onverwacht geconfronteerd met hoge kosten voor de huidige FM-distributie

     

    Verlenging

    De vergunningen die door Eemland Radio en enkele andere zenders voor FM-distributie worden gebruikt, zouden eigenlijk op 1 september 2024 eindigen. De RDI besloot deze te verlengen tot 1 maart 2025. De vergunningen van bijvoorbeeld Suc6 FM en Radio Experience werden onlangs wederom verlengd, dit keer tot 1 september 2025. Eemland Radio viel echter bij deze verlenging buiten de boot omdat de radiozender geen aanvraag had gedaan voor een DAB+ uitzendvergunning voor lokale commerciële radio via frequentielaag 6.

     

    Onduidelijkheid

    Eemland Radio deed dit niet omdat er op het moment van aanvragen nog te veel onduidelijkheid was over de voorwaarden en kosten van deze vergunning. Eemland Radio was voor 1 september 2024 wel langere tijd via experimentele vergunning digitaal in de ether via DAB+ te ontvangen. De radiozender bekijkt de mogelijkheid om bij een mogelijke nieuwe uitgifteronde van DAB+ vergunningen in de ether terug te keren.

     

    Toekomst

    Het stoppen van uitzenden via FM betekent zeker niet het einde van Eemland Radio. De radiozender heeft sterke toekomstplannen en gaat door met uitzenden via internet. De online uitzendingen zijn te beluisteren via www.radioeemland.nl, een eigen app voor tablet en smartphone en radio-apps zoals radioNED. De dagelijkse horizontale programmering met gepresenteerde programma’s blijft volledig intact. Er wordt zelfs gewerkt aan uitbreiding van het aantal gepresenteerde programma’s De nadruk ligt – ook tijdens gepresenteerde programma’s – op muziek. Op Eemland Radio zijn 24/7 hits uit het verleden te beluisteren. De nadruk ligt op muziek uit de jaren ’70 en ’80 aangevuld met bekende en aansprekende hits uit de jaren ’60 en ’90.

    radioFMDAB+Rijksinspectie Digitale InfrastructuurRDIuitzendvergunningonline

    Reacties

  1. Interview

    • *

      Jaap Meiland

      Chateau Meiland: La Dolce Vita

      In Chateau Meiland: La Dolce Vita is er een nieuwe rol voor Jaap Meiland, de vier jaar jongere broer van pater familias Martien Meiland. Is hier een nieuw tv-duo geboren?
      Reacties0 reactie(s)