Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Elektronicaconcern Philips in zwaar weer

    Het elektronicaconcern Philips verkeert nog altijd in zwaar weer. Vandaag werden grote verliezen bekendgemaakt en ook ontslagen aangekondigd. Vooral in de televisiesector gaat het slecht bij Philips.
    Jan-Hein Visser
    18 juli 2011
    comments 0
    Elektronicaconcern Philips in zwaar weer
    Het elektronicaconcern Philips verkeert nog altijd in zwaar weer. Vandaag werden grote verliezen bekendgemaakt en ook ontslagen aangekondigd. Vooral in de televisiesector gaat het slecht bij Philips maar ook is er veel concurrentie op andere vlakken.

    Philips heeft in het tweede kwartaal namelijk een onverwacht groot verlies geleden van € 1,3 miljard en dit komt vooral weer door slechte resultaten bij de verkoop van consumentenelektronica. Het onzekere economische klimaat drukt zwaar op de resultaten van het elektronicaconcern. Vooral bij de divisie consumentenelektronica en licht vallen de verkopen tegen omdat consumenten in zowel Europa als de Verenigde Staten voorzichtig blijven en omdat er een enorme concurrentie is. Daarnaast heeft de lichtdivisie te maken met een onzekere bouwsector.

    Om het bedrijf weer winstgevend te maken, worden de kosten de komende jaren met €500 miljoen teruggedrongen en dat zal dus weer banen gaan kosten. Er moet vooral worden gedacht aan ondersteunende functies, infrastructuurkosten en gebieden als IT die zullen gaan verdwijnen. Tevens gaat Philips, dat overigens zelfs ook al geen televisietoestellen meer produceert, de prijzen voor bepaalde producten uit de lichtdivisie tot 25% verhogen maar dat is volgens het concern vanwege hogere grondstofprijzen.
    Philips

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)