Europees Parlement voor beedband internet via de ether
Een victorie voor de Europese Unie en dan vooral ook commissaris Kroes die de digitale agenda beheert en streft naar beschikbaarheid van breedbanddiensten voor elke Europese burger.
12 mei 2011
comments 0

Het 800 Mhz. netwerk moet Europees dekkend worden en even snel als vaste internetverbindingen zoals ADSL. Het Europees Parlement stemde met een grote meerderheid in met de plannen van de Europese Commissie om vanaf 1 januari 2013 dit frequentiespectrum te gaan inzetten voor een mobiel breedbandnetwerk.
Minder goed nieuws zijn de plannen voor aanbieders van DVB-T in heel Europa want er is al veel frequentieschaarste en nu moet een deel van de frequentieband dus ook nog worden vrijgehouden voor andere diensten. In Nederland treft die KPN maar zij zouden dan andere frequenties toegewezen krijgen. Echter ook in Groot-Britannië is er al frequentieschaarste in de zogeheten UHF band en ook in Duitsland wilde men deze frequenties juist voor DVB-T inzetten. Kabelbedrijven lieten eerder ook al weten te vrezen voor eventuele interferentie problemen met hun signalen door breedbanddiensten op dergelijke frequenties.
EUDigitenneBreedbandKroes









