Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Extra miljoenen voor lokale omroepen, maar NLPO wil meer

    De huidige lokale omroepem maken in de komende periode de transitie tot grotere streekomroepen.
    Jarco Kriek
    2 mei 2026
    comments 0
    Extra miljoenen voor lokale omroepen, maar NLPO wil meer
    Foto Getty Images

    Het kabinet trekt de portemonnee voor de lokale publieke omroep. Minister Rianne Letschert heeft aangekondigd dat er 3,4 miljoen euro extra wordt toegevoegd aan de toekomstige rijksbekostiging. Hiermee komt het totale budget voor de lokale sector vanaf 2028 uit op meer dan 30 miljoen euro.

     

    Vertraging in transitie

    De verhoging volgt op het wetsvoorstel voor de versterking van de lokale publieke omroep dat onlangs naar de Tweede Kamer is gestuurd. Hoewel het kabinet hiermee een stap zet in de richting van professionalisering, is de sector nog niet volledig gerustgesteld. De NLPO (Stichting Nederlandse Lokale Publieke Omroepen) laat weten dat het huidige bedrag nog onvoldoende is om in alle streken een echte kwaliteitsslag te maken. Vooral het wegvallen van tijdelijke subsidies zorgt voor zorgen.

     

    Alleen geld is succesformule

    De koepelorganisatie benadrukt dat de stelselwijziging alleen kan slagen als de financiering aansluit bij de ambities en de schaal van de nieuwe streekomroepen. De inzet blijft dat omroepen er financieel niet op achteruit mogen gaan ten opzichte van de huidige situatie, om zo een professionele lokale informatievoorziening te garanderen.

    NLPOlokale omroeptvtelevisieradioonlinestreekomroepsubsidie

    Reacties

  1. TV-TIP The Streamers: Live in Ziggo Dome 2026

    The Streamers: Live in Ziggo Dome 2026
    SBS6 om 20:00 uur
    Concertregistratie van The Streamers dat plaatsvond in de Ziggo Dome. Beelden van het concert worden afgewisseld met unieke momenten achter de schermen.

    TV-TIP René Froger: I am a Singer

    René Froger: I am a Singer
    RTL 4 om 21:35 uur
    René Froger begon als zanger in café Bolle Jan en staat al veertig jaar op het podium. Met talloze hits en miljoenen verkochte platen groeide hij uit tot een van de succesvolste artiesten van Nederland. Als pionier binnen de Nederlandse muziekindustrie legde hij de basis voor het Nederlandse stadionentertainment. Met zijn unieke stemgeluid, gevoel voor show en door hard te werken schreef hij geschiedenis door als eerste Nederlandse artiest meerdere keren De Kuip uit te verkopen.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)