Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Forse kritiek Raad van State op omroepbezuiniging

    Het nieuwe kabinet krijgt klap na klap voor de kiezen. De Raad van State heeft forse kritiek op de omroepbezuinigingen die mediastaatssecretaris Sander Dekker wil doorvoeren.
    Jarco Kriek
    14 februari 2013
    comments 0
    Forse kritiek Raad van State op omroepbezuiniging

    Het nieuwe kabinet krijgt klap na klap voor de kiezen. De Raad van State heeft forse kritiek op de omroepbezuinigingen die mediastaatssecretaris Sander Dekker wil doorvoeren.

    Het vindt zelfs dat Dekker de bezuinigingen bij de publieke omroep moet herzien. De Raad van State is het hoogste adviesorgaan van de Nederlandse regering en stelt dat de omroepbezuinigingen niet goed gemotiveerd zijn. Ook stelt de Raad van State dat het hen onduidelijk is of alternatieven voor de voorstelde bezuinigingen goed onderzocht zijn.

    Echte fusies

    De Raad van State heeft onder meer grote twijfels over de manier waarop omroepen met elkaar gaan samenwerken. "Daar komt bij dat met de gekozen benadering van fusie van omroepverenigingen tot samenwerkingsomroepen, knelpunten in sterke mate worden verschoven", aldus het adviesorgaan die vindt dat omroepen die gaan samenwerken dan ook daadwerkelijk tot één omroep zouden moeten fuseren. Als dit niet het geval is, wordt het doel van de omroepbezuiniging – een besparing van driehonderd miljoen euro – mogelijk niet gehaald.

    Houdbaarheid publiek bestel

    Ook zouden er in de toekomst problemen binnen de voorgenomen samenwerkingsomroepen kunnen ontstaan omdat omroepverenigingen hun eigen profiel zichtbaar willen laten blijven. De Raad van State vraagt zich openlijk af of het huidige publiek bestel nog wel houdbaar is: "Daarbij moet onder meer worden bezien in hoeverre de huidige vorm van het publieke stelsel nog voldoende aansluit op de technologische en maatschappelijke ontwikkelingen." Verder voorziet het adviesorgaan problemen met de nu voorstelde Europese bezuinigingsplannen.

    Raad van StatekabinetomroepbezuinigingfusieHilversumpublieke omroepMediaparkSander Dekker

    Reacties