Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Fusie Ziggo en Vodafone uniek en eenmalig

    Nederland heeft de primeur voor samenwerking tussen de Britse mediabedrijven Liberty Global en Vodafone. De kans is echter gering dat de bedrijven in meer landen de activiteiten bundelen.
    Jarco Kriek
    18 november 2016
    comments 0
    Fusie Ziggo en  Vodafone uniek en eenmalig
    Foto ANP

    Liberty Global CEO Mike Fries is tegen Reuters duidelijk. De fusie van de Nederlandse activiteiten van Liberty Global en Vodafone is eenmalig en komt omdat er in Nederland een unieke situatie is waardoor beide bedrijven beter renderen als men de krachten bundelt. De verwachting is dat Ziggo – het kabelbedrijf dat in handen van Liberty Global is – en Vodafone Nederland voor het einde van dit jaar als fusiebedrijf samen in joint venture verder gaan. De naam van het nieuwe bedrijf is niet bekend, maar marktkenners verwachten dat de merknaam Ziggo de grootste kans maakt.

     

    Groter Ziggo

    Volgens Fries is de situatie in Nederland uniek te noemen omdat Ziggo op de Nederlandse markt groter dan Vodafone is. Dit bedrijf betaalt dan ook een miljard euro aan Liberty Global om een gelijk aandeel in de joint venture te krijgen. Fries gooit echter niet de deur definitief dicht voor samenwerking met Vodafone in andere landen. “Moeilijk te zeggen, maar waarschijnlijk niet”, luidde zijn antwoord op een vraag in deze strekking op een congres georganiseerd door Morgan Stanley. Dat komt volgens de CEO van Liberty Global vooral omdat in andere landen weinig mogelijkheden voor fusies zijn omdat de markt zo  gefragmenteerd is als het om telecomaanbieders gaat.

    ZiggoLibertyLiberty GlobalVodafonefusiejoint ventureNederlandkabeltelecomvastmobieltelevisieinternettelefoonbellenquad playReuters

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)