Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Geen vrijwillige omroepbijdrage

    Staatssecretaris Sander Dekker ziet niets in het plan van Jan Slagter, directeur van Omroep MAX, om weer een vrijwillige omroepbijdrage in te voeren. Hij heeft dit de Tweede Kamer laten weten.
    Jan-Hein Visser
    14 februari 2013
    comments 0
    Geen vrijwillige omroepbijdrage
    Staatssecretaris Sander Dekker ziet niets in het plan van Jan Slagter, directeur van Omroep MAX, om weer een vrijwillige omroepbijdrage in te voeren. Hij heeft dit de Tweede Kamer laten weten.

    Jan Slagter had het idee van Omroep Max geopperd omdat de publieke omroepen zich met hoge bezuinigingen geconfronteerd zien en een vrijwillige bijdrage van kijkers hen meer middelen kan opleveren. Omroep Max heeft veel leden geworven, maar heeft al aangegeven dat desondanks op amusement zal moeten worden bezuinigd.

    Kijkcijfers mogen niet bepalend zijn 

    Staatssecretaris Dekker laat in een schriftelijke verklaring op kamervragen weten dat het goed is als iedereen meedenkt over de toekomst van de Publieke Omroep. Dekker merkt daarbij op: "Er zijn mijn inziens echter vraagtekens te zetten bij de wenselijkheid van een vrijwillige omroepbijdrage. De publieke omroep is een publieke voorziening die zelfstandig gelegitimeerd is en voorziet in een essentiële maatschappelijke functie en niet afhankelijk hoort te zijn van de bereidheid van mensen die willen betalen. Het idee zoals dat nu geopperd is, leidt in mijn ogen tot een publieke omroep die niet voor iedereen is, maar alleen voor degenen die kunnen en willen betalen." De staatssecretaris ziet verder in vrijwillige bijdrages geen solide financiële basis en verwacht dat het zou leiden tot een programmering die vooral op kijkcijfers is gestoeld.
    DekkerJan SlagterPublieke OmroepOmroep Max

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)