Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    ‘Glasvezelterreur’: poepende werklui en agressieve verkooptactieken

    In Nederland lijkt er sprake van toenemende ‘glasvezelterreur’. Bewoners klagen over allerlei zaken die mis gaan bij de aanleg van glasvezel.
    Jarco Kriek
    9 juli 2022
    comments 7
    ‘Glasvezelterreur’: poepende werklui en agressieve verkooptactieken

    Na gedegen onderzoek meldt Omroep West diverse misstanden bij de aanleg van glasvezel in Den Haag, Rijswijk, Zoetermeer en Delft . De klachten variëren van werklui die in bosjes bij tuinen poepen tot agressieve verkoopmethoden waarbij de druk wordt opgevoerd om de aangelegde glasvezelkabel actief te gebruiken. In de regio Den Haag is vooral Open Dutch Fiber (ODF) met hoofdhuurder T-Mobile druk bezig met de aanleg van glasvezel. Maar ook KPN-onderdeel KPN NetwerkNL legt glasvezel aan in gemeenten als Den Haag en Delft. In de hele regio levert Ziggo de vaste diensten tv en internet via de kabel. De agressieve verkoopmethoden van concurrenten kunnen vooral Ziggo financiële schade berokkenen door weglopende klanten.

     

    Kabels

    Omroep West meldde enkele weken geleden al dat er veel klachten waren over kabels die uit de grond steken. Het gaat hierbij veelal om de roze glasvezelkabels van Open Dutch Fiber/T-Mobile. In tegenstelling tot KPN NetwerkNL brengt Open Dutch Fiber de glasvezelkabel alleen binnen de woning als de huiseigenaar de aansluiting actief gaat gebruiken voor vaste diensten. Als dit niet direct gebeurt, blijft het uiteinde van de glasvezelkabel uit de grond steken, zodat bij een eventueel later besluit zonder veel extra werkzaamheden alsnog een aansluitpunt kan worden gemonteerd in de meterkast. De los uitstekende glasvezelkabels zijn niet alleen ontsierend, maar zorgen ook voor onveilige situaties voor voetgangers. Met de gemeente Den Haag zijn inmiddels afspraken gemaakt om de kabels onder de grond weg te werken.

     

    Meer klachten

    Maar er zijn nog meer klachten van bewoners in de regio Haaglanden, waar nu glasvezel wordt aangelegd. Het gaat om een verscheidenheid aan irritaties. Zo is bij een inwoner de grond voor de voordeur inmiddels zes keer opengelegd. Andere inwoners klagen over poepende werklui die in de bosjes hun behoefte doen in plastic tasjes. T-Mobile verwijst in dezen naar aannemer VolkerWessels Telecom, die op zijn beurt dit soort gedrag onacceptabel noemt.

     

    Verkoop abonnementen

    Ook de agressieve manier waarop T-Mobile glasvezelaansluitingen probeert te verkopen wordt onprettig gevonden door de bewoners die zijn gehoord door de regionale omroep. Hiervoor is T-Mobile verantwoordelijk. De provider erkent dat ‘soms een klant niet tevreden is over onze verkoopmethoden’ maar stelt als verzachtende omstandigheid dat ‘dagelijks veel abonnementen worden verkocht’. De agressieve manier van verkoop kan uiteindelijk leiden tot een aanvaring met Ziggo. In de regio Haaglanden levert Ziggo van oudsher – eerder onder de naam Casema en deels ook UPC – vaste diensten via het kabelnetwerk. Al langere tijd wordt rond de aanleg van glasvezelnetwerken melding gemaakt van agressieve verkoopmethoden om het percentage actieve aansluitingen op te schroeven. Naast de genoemde klachten zijn er nog meer zaken die bewoners een doorn in het oog zijn.

    Open Dutch FiberODFT-MobileKPNKPN NetwerkNLglasvezelaanleg glasvezelDen HaagHaaglandenZiggoVodafoneZiggoconcurrentieconcurrentiestrijd

    Reacties

  1. TV-TIP Louis Theroux: Beware of the Tiger

    Louis Theroux: Beware of the Tiger
    NPO 3 om 22:30 uur
    Er leven in Amerika volgens het World Wildlife Fund meer tijgers in gevangenschap dan dat er in de rest van de wereld in het wild rondlopen. Louis Theroux ontmoet mensen die tijgers, leeuwen en chimpansees in hun achtertuin houden. Hij wil weten waarom deze mensen zulke gevaarlijke beesten als huisdier hebben en vraagt zich af of deze beesten in het wild niet beter afzijn.

    TV-TIP De Joodse wereld: 7 oktober - De laatste opnamen

    De Joodse wereld: 7 oktober - De laatste opnamen
    NPO 2 om 23:15 uur
    Journaliste Ayelet Arnin filmt hoe zij en andere jongeren schuilen voor de terreur van Hamas tijdens het Nova-festival op 7 oktober 2023. Haar laatste beelden tonen angst, liefde en moed in een bushokje waar zestien mensen worden vermoord en waaruit vier anderen worden ontvoerd.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)