Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Gratis HD-zenderuitbreiding satelliet zorgt voor beter beeld Ziggo en T-Mobile

    Satellietkijkers met ontvangst van de Hotbird satelliet van satellietbedrijf Eutelsat krijgen in 2020 een gratis uitbreiding van het zenderaanbod in HD-kwaliteit.
    Jarco Kriek
    13 december 2019
    comments 2
    TVE Internacaional Europe Hotbird satelliet
    Foto ANP

    De Spaanse publieke omroep TVE verhuist van Astra 1 naar de Hotbird satellietpositie op 13 graden oost. Gelijktijdig met het uitzenden op de nieuwe satellietpositie wordt de beeldkwaliteit van de zenders TVE Internacional Europe en nieuwskanaal 24 Horas van SD naar HD opgewaardeerd. Naast deze twee tv-zenders verhuizen ook zes radiozenders die onder de noemer RNE uitzenden naar de Hotbird satelliet. De komst van TVE op de satelliet Eutelsat is het gevolg van een nieuwe meerjarige overeenkomst tussen het satellietbedrijf en het Spaanse telecombedrijf Telefonica, dat voor TVE de satellietdistributie al langere tijd verzorgt. Telefonica stelt dat de satellietverspreiding van TVE op de Hotbird satelliet op korte termijn begint. Het is onbekend hoelang TVE nog op Astra 1 blijft uitzenden.

     

    Ziggo en T-Mobile

    TVE Internacional Europe wordt in Nederland door diverse aanbieders – waaronder Ziggo – aan klanten aangeboden. Satelliet is het aanvoersignaal voor distributie op eigen netwerken. Het opwaarderen van de satellietverspreiding van SD naar HD heeft dus ook positieve gevolgen voor de beeldkwaliteit in de huiskamer van Nederlanders, zelfs als de betreffende aanbieder de zender niet in HD gaat aanbieden. Ondanks dat KPN zelf YVE niet aan klanten levert, doen andere aanbieders – zoals T-Mobile – die tv-diensten via de koperdraad- en glasvezelnetwerken aan klanten leveren dit wel. Dit is mogelijk omdat TVE wel in het productaanbod van KPN Wholesale aanwezig is.

    TVETVE Internacional Europe24 HorasRNEtvtelevisieradiosatellietHotbirdEutelsatAstraAstra1SDHDZiggoVodafoneZiggoT-Mobile

    Reacties

  1. TV-TIP Frontlinie

    Frontlinie
    NPO 2 om 20:25 uur
    Na Venezuela en Iran ligt nu Cuba in het vizier van de Amerikanen. De regering-Trump blokkeerde alle olietoevoer naar het eiland, in de hoop een opstand tegen de socialistische regering in Havana te forceren. Ook zinspelen de Amerikanen openlijk op militair ingrijpen en een verandering van regime. Is Cuba de volgende prooi? Bram Vermeulen reist over het eiland om de gevolgen van deze diepste crisis sinds de revolutie te onderzoeken en te achterhalen wie ervan profiteert. Bram reist van de hoofdstad Havana naar Santiago, dat zwaar getroffen blijkt door stroomuitval als gevolg van de olieblokkade.

    TV-TIP De Heineken ontvoering

    De Heineken ontvoering
    NPO 3 om 20:25 uur
    Op 9 november 1983 wordt biermagnaat Freddy Heineken samen met zijn chauffeur Ab Doderer in Amsterdam ontvoerd door vier mannen. De jonge criminelen eisen 35 miljoen gulden losgeld en sluiten Heineken en Doderer wekenlang op in een loods.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide