HbbTV van de NPO toch bij UPC
Kabelmaatschappij UPC is vrij plotseling toch begonnen met het doorgeven van het HBBTV-signaal of beter gezegd gestopt met het blokkeren daarvan. De NPO heeft de dienst fors uitgebreid.
5 augustus 2014
comments 9

Met name de drie grootste aanbieders van digitale tv, UPC, KPN en Ziggo blokkeerden het HBBTV-signaal van ondermeer de NPO met als argument dat vergelijkbare diensten al via de eigen decoders verkrijgbaar waren. UPC heeft dinsdag volgens diverse meldingen van gebruikers op het internet en ook als getest door onze eigen redactie deze blokkade per direct opgeheven. UPC deed dit onaangekondigd.
Via UPC met rode knop
Via HbbTV kon men hoofdzakelijk van een programmagids en de uitgesteld kijken-dienst Uitzending Gemist gebruikmaken. Tevens kon men via internet naar de zes landelijke radiozenders luisteren. Om de doorgifte feitelijk af te dwingen is de NPO recent ook begonnen met het aanbieden van nieuwe interactieve diensten die alleen via HbbTV beschikbaar zijn. Zo kan men tijdens het NOS Journaal bij het onderwerp wat aan bod komt via HbbTV aanvullende informatie in tekst en beeld bekijken. Tijdens het WK voetbal kon men analyses, opstellingen en herhalingen van belangrijke spelmomenten terugkijken. Bij UPC is de dienst met de rode knop oproepbaar indien men via een geschikte op internet aangesloten tv kijkt via de ingebouwde DVB-C tuner (zonder decoder dus) en vooralsnog enkel op de drie publieke HD-zenders. NPO en UPC hebben geen plannen er uitgebreid over te communiceren.HbbtvUPCZiggoNPOCanalDigitaalKPNNOS










