Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Heeft KPN gelijk met aantal kijkers FOX Benelux?

    KPN is van mening dat de zenders van FOX Benelux te weinig kijkers hebben om de doorgiftevergoeding te betalen die voor deze zenders wordt gevraagd. Heeft KPN gelijk?
    Jarco Kriek
    13 april 2019
    comments 4
    Heeft KPN gelijk met aantal kijkers FOX Benelux?

    KPN gaat niet van de kijkcijfers van Stichting Kijkonderzoek (SKO) uit. Ze gebruiken de eigen anonieme gegevens over het kijkgedrag van eigen klanten. Deze informatie wordt door KPN niet openbaar gemaakt. Hoeveel klanten van KPN Interactieve TV naar de zender FOX NL, 24Kitchen, National Geographic Channel, Nat Geo Wild en Baby TV kijken, is derhalve dus niet bekend. KPN levert tv-zenders in ongeveer dertig procent van de Nederlanders huisgezinnen.

     

    SKO

    Totaal TV kan alleen uitgaan van de openbare kijkcijfers die door Stichting Kijkonderzoek (SKO) gepubliceerd worden. Dit geeft een globaal beeld van het kijkgedrag van Nederlanders betreffende de zenders van FOX Benelux. Zo keken vrijdag 12 april in de prime time-uren maximaal 90.000 Nederlanders naar FOX NL. Op dat moment werd zelfs live voetbal uit de Keuken Kampioen Divisie op deze zender uitgezonden. En dag ervoor zonder voetbal was het maximale aantal kijkers 37.000.

     

    Zenders FOX Benelux

    Op het gebruikersforum van KPN wordt veel geklaagd over het aangekondigde verdwijnen van foodzender 24Kitchen. Maar juist deze zender heeft volgens de meting van SKO een minimaal aantal kijkers. Kijken we naar vrijdag 12 april, dan piekte het maximaal aantal kijkers niet boven de 28.000 uit. Maar dat was alleen rond 17.00 uur. Op prime time-uren kwam het aantal kijkers niet boven 10.000 uit. Op vele momenten van de dag was het aantal kijkers van 24Kitchen-programma’s zo laag dat SKO deze niet kon meten. Het best bekeken van de drie basispakket-kanalen van FOX Benelux is National Geographic Channel. Op prime time wist de natuurzender maximaal 97.000 kijkers aan zich te binden.

    KPNInteractieve TVglasvezelkoperdraadFOX BeneluxFOXFOX NL24KtichenNational Geographic ChannelNat Geo WildBaby TVStichting KijkonderzoekZeskokijkcijfers

    Reacties

  1. TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Dolly Dots Anita Heilker en Esther Oosterbeek komen net als cabaretiers Guido Weijers en Jay Francis terecht in een onschuldig lijkende tienerkamer. Alleen is dit niet zomaar een slaapkamer, maar die van een superslimme nerd en zelfverklaarde evil scientist die plannen heeft om de wereld te vernietigen. Het is aan hen om te proberen zijn plan te stoppen en dus letterlijk de wereld van de ondergang te redden. Als ze tenminste de in de kamer verstopte bom op tijd kunnen ontmantelen.

    TV-TIP Wat speelt er

    Wat speelt er
    NPO 1 om 20:34 uur
    De spelers krijgen de actualiteit pas in de studio voorgeschoteld en improviseren er ter plekke op los. Met razendsnelle scènes, muziek en scherpe comedy wordt het nieuws volledig opnieuw uitgevonden.

    Interview

    • *

      Floortje Dessing

      Floortje over de oceaan

      In Floortje over de oceaan gaat Floortje Dessing op zoek naar mensen die zich volop inzetten voor het behoud van het zeeleven.
      Reacties0 reactie(s)