Illegaal downloaden films en series minder in trek
Minder Nederlanders downloaden weleens een film of afleveringen van een serie illegaal. De hoofdoorzaak is dat meer legale manieren van het bekijken van content in Nederland verkrijgbaar zijn.
23 february 2018
comments 25

Uit het Consumer Insights-onderzoek dat Telecompaper onder leden van het eigen consumentenpanel houdt, blijkt dat nog 24 procent van de Nederlanders zich met illegaal downloaden bezighoudt. Bij het vorige onderzoek was dit nog 27 procent. In 2016 deed een op de drie Nederlanders dit. Bij de eerste meeting in 2013 was dit 43 procent.
Legaal
Telecompaper deed onderzoek onder bijna 9800 panelleden. Deze gaven aan dat legale mogelijkheden tot het minder illegaal downloaden hebben geleid. Daarbij worden vooral de online videodiensten Netflix, Amazon Prime Video, Videoland en NLziet genoemd. Ook de hardere aanpak van illegaal content – onder meer door Stichting Brein – speelt bij de daling een rol.
TelecompaperStichting BreinillegaallegaaldownloadenfilmsseriescontentNetflixAmazon Prime VideoVideolandNLzietonline