Internetaanbieders moeten Stichting BREIN betalen
Stichting BREIN heeft na Ziggo en XS4All via de rechter ook de blokkade van The Pirate Bay afgedwongen bij de aanbieders KPN, T-Mobile, Tele2, Caiway en Zeelandnet.
14 january 2018
comments 16

Foto ANP
Deze internetaanbieders moeten ook de kosten vergoeden die Stichting BREIN bij de rechtszaak heeft gemaakt en de proceskosten betalen. Stichting BREIN spande de zaak tegen de internetaanbieders aan omdat deze na een eerdere uitspraak van de rechter inzake Ziggo en XS4All niet vrijwillig de toegang voor klanten naar de ruim 150 domeinen van The Pirate Bay wilden blokkeren.
Dwangsom
De internetaanbieders krijgen van de rechter tien dagen de tijd om de blokkade te realiseren. Doen ze dit niet dan moeten zij een dwangsom van 10.000 euro betalen en voor elke dag daaropvolgend 2.000 euro met een maximum van een miljoen euro.
The Pirate BayblokkadeStichting BREINBREINZiggoXS4AllKPNTele2CaiwayDeltaZeelandnetrechterdwangsomrechtszaalillegaalfilmsseries